Ve třídenním klání se probojovala na turnaji třídy „B" v singlu až do finále, z něhož si odnesla stříbrný pohár, a ve čtyřhře spolu s kolegyní Sárou Bejlek vyhrály trofej zlatou.

Následně se zúčastnila turnaje starších žákyň v Havířově. Ve dvouhře postupovala pavoukem až do finále hladce bez ztráty setu a ve finále po tiebreaku první sady zvítězila nad více než o dva roky starší soupeřkou ve druhém setu již hladce 6:1. I ze čtyřhry si spolu se spoluhráčkou Kristýnou Jansovou po nelehkém finálovém zápase dovezla z posledního halového turnaje zimní sezony domů zlato.

Antukovou letní sezonu zahájila minulý víkend Vanesa, která denně trénuje hlavně pod vedením Zuzany Ondráškové, bývalé tenisové hráčky světové stovky, neméně úspěšně, a to vítězstvím na dalším turnaji starších žákyň ve Frýdku-Místku. Od soboty do neděle se utkalo přes nepřízeň počasí třináct tenistek.

Vanesa nakonec nad hlavu pozvedla opět zlatý pohár z dvouhry po vítězství nad čtrnáctiletou Sárou Macháčkovou (6:3, 6:1) a také stříbrný pohár ze čtyřhry.