Druhá část přípravy opavských basketbalistů se rozjela v minulém týdnu a po úvodním oťukávání nabrala již poměrně slušné obrátky.

„Začali jsme minulé pondělí a první týden proběhl v seznamovacím duchu. Absolvovali jsme tréninky v hale, kde jsme se věnovali především basketbalu. Zkusili jsme si ale také jiné míčové hry. Potřebovali jsme se po dovolené dostat do tempa. Tento týden již ale začala tvrdá kombinovaná kondiční příprava. Ta je opravdu náročná,“ řekl na úvod hrající asistent trenéra a kapitán mužstva Petr Czudek.

Zkušený matador, stejně jako ostatní hráči, v dalších dnech absolvuje kondiční dril, který bude zahrnovat kromě výběhů v okolí Stříbrného jezera také tréninky v hale a posilovně.

„Běhání, stejně jako pro ostatní, ani pro mne není žádná výhra. Člověk ale tuto část přípravy musí poctivě absolvovat, aby měl z čeho brát v průběhu sezony. Já osobně s tím nemám žádný problém,“ pokračoval Czudek.

Slezany čekají v závěru srpna rovněž první přípravné zápasy. Opavský tahoun se na ně ale nijak speciálně netěší. „Příprava teprve začala a přípravné duely beru jako její součást. Proto je nijak speciálně neprožívám. Spíše se již moc těším na start sezony a na první mistrovské duely v lize,“ pousmál se hráč, jenž zažil zlatou éru opavského basketbalu.

Czudek hodnotí pozitivně také doplnění mužstva. Dle jeho slov všichni noví hráči zapadli do kolektivu, který v loňské sezoně vybojoval návrat mezi elitu, bez sebemenších problémů.

„Noví hráči zapadli do kolektivu výborně a diváci se mají na co těšit. Dva z nich hráli loni finále ligy a jsou členy slovenské reprezentace. Tomáš Hrubý je velký bojovník, jenž měl loni velmi dobrou statistiku užitečnosti. Všichni budou velkými posilami,“ podotkl na adresu noviců v opavském dresu Czudek.

V Opavě byl na zkoušce ještě katarský reprezentant Omar Salem, ale ten na testech neuspěl. „Nebyl to hráč do základní sestavy, a proto s námi již dále nepokračuje,“ prozrazuje mozek slezského týmu.

Ten si zatím netroufá na nějaké prognózy, jak to bude mužstvu šlapat v sezoně. Tým má dle jeho názoru na to, aby bojoval o příčky zaručující play off. Prvotním cílem bude ale záchrana.

„Máme v úvodu soutěže silné soupeře. Čeká nás ale spousta zápasů a my se nemůžeme hned po prvních kolech dívat, jestli nám utkání vyšla nebo ne. Nejvyšší soutěž je běhemna dlouhou trať, a proto se na základní část soutěže musíme dívat komplexně,“ zakončil Czudek.

(sel)