Hosté však přijeli pozitivně naladěni. „Po delší době jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě,“ poznamenal brankář Hoštic Petr Souček. Jenže prvních deset minut vypadalo na to, že hostující složení nebude pro vývoj utkání podstatné, jelikož Krmelín začal ve velkém stylu a z brejku otevřel zápasové skóre.

Následně se i blýskly i Malé Hoštice. Roman Staníček krásně nahrál pod sebe hrajícímu trenérovi Danielu Hegrovi, jenž snadno trefil prázdnou bránu. Zanedlouho ovšem byli ve vedení opět domácí a přetahovaná o tři body mohla znovu naplno začít. Když se však ujaly projektily Gargoše a Režnara, šlo se rázem do kabin za stavu 2:3.

I ve druhém poločase navázali hosté na konec úvodního dějství a poté, co Kamil Hrbáč šikovně tečoval Gargošův pokus, měla Hegrova družina již dvoubrankový náskok. V dalších minutách sice dvěma šťastnými góly Krmelínští srovnali na 4:4, ale nutno dodat, že v těchto okamžicích se hra přelévala ze strany na stranu.

Obě mužstva si tou dobou vytvořili minimálně po třech naprosto tutových příležitostech, ovšem rozhodující moment zápasu měl teprve přijít. „Přibližně dvě a půl minuty před koncem se Michal Gargoš řítil sám na domácího gólmana, ale byl stažen jedním z krmelínských hráčů, který vzápětí viděl červenou kartu a my tak hráli přesilovku,“ pokračoval Petr Souček.

Čtyřicet vteřin před závěrečným hvizdem zaúřadoval Zdeněk Staněk. Ten totiž polovysokou ranou pokořil gólmana domácího výběru. „Krmelín na tuto skutečnost reagoval oddechovým časem a zkusil vsadit na powerplay. Měli jsme ještě dvě dobré příležitosti, ovšem zbytek zápasu jsme si zkušeně pohlídali,“ dodal Souček a zhodnotil celé utkání:

„Vzhledem k počtu šancí si Hoštice vítězství zasloužily. Podali jsme kolektivní výkon a všichni na hřišti nechali duši. Hrál se kvalitní futsal v krásné hale, jenže byli jsme futsalovější, a i proto jsou tři body na správné straně.“

SK Krmelín – Medvědi Malé Hoštice 4:5 (2:3)
Branky Malých Hoštic: Heger, Gargoš, Režnar, Hrbáč, Staněk
Sestava Malých Hoštic: Souček – Gargoš, Kurka, Sebrala, Hrbáč – Heger, Staněk, Režnar, R. Staníček

Druhý opavský zástupce Ferram dohraje dvanácté kolo dnes (v úterý 13. ledna) na palubovce ostravské Vysoké školy báňské, kde od 19.15 změří síly se Zvěřáky Ostrava.

(dus)