Opava nezačala druhou polovinu Ligy mistrů dobře. V Nanterre nezachytila vstup do utkání, nedařila se ji střelba, dělala ztráty. Naopak na domácí straně řádili Konate s Gamblem. Díky nim vedli domácí po pěti minutách hry 18:4.

A bylo ještě hůře, to když po trojce Waterse svítil na ukazateli skóre stav 25:8. Francouzi dál kralovali na palubovce a jejich vedení narůstalo. První desetiminutovka připomínala vraždění neviňátek.

Druhou desetiminutovku odstartovaly trojky Juskeviciuse a Kvapila. Ale byli to nadále hráči Nanterre, kdo měl jasně navrch, v 15. minutě byl rozdíl třicetibodový. Slezané byli v roli statistů. Nedařilo se jim vůbec nic. Necelé dvě minuty před poločasem to bylo 55:20.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Opavští působili na palubovce jako bez života a Nanterre si v poklidu dokráčelo pro hladké vítězství. Diváky navíc bavilo pěknými akcemi.

Nanterre 92 – BK Opava 110:64 (33:11, 60:24, 98:52)
Body: Waters 19, Konate 15, Treadwell, Invemizi po 13, Juskevicius, Pansa po 10, Senglin 9, Gamble, Carne po 8, Mensah 5 – Kvapil 15, Bujnoch 14, Klečka 11, Šiřina, Slavík po 5, Gniadek, Kouřil, Jurečka po 4, Švandrlík 2. Rozhodčí: Cici, Vitkauskas, Kardum. TH: 13/16:10/18. Trojky: 15:4. Doskoky: 41:35. Diváci: 1750.

Petr Czudek (trenér Opavy):

„Myslel jsem si, že už se nebude opakovat Bonn, kde jsme byli v hrozně okleštěné sestavě. Připadal jsem si tam trapně. Dnes jsem byl asi naivní, když jsem si myslel, že jsme v Nanterre schopni odehrát dobrý výsledek. Od začátku jsem kluky nepoznával. Po prvních pěti minutách bylo rozhodnuto. Snažili jsme sE najít svou tvář, ale nešlo to. Nebyli jsme se schopni ničím chytit. Tohle utkání nás mělo nakopnout, ale nestalo se.“