Aktuálně se už tradičně draží podepsané dresy známých sportovců a k mání jsou letos opravdu velmi cenné úbory: věnovali je například hokejisté Jaromír Jágr, Jan Kovář, Michal Barinka, Martin Adamský a Ladislav Šmíd, fotbalisté Sami Khedira, Libor Kozák, Tomáš Vaclík, Joel Kayamba, Jan Žídek a další, tenista Tomáš Berdych nebo basketbalista Pavel Pumprla.

Zapojit se stále můžete na webu sportovniaukce.cz. Výtěžek pomůže malému Rostíkovi Vegelovi, který se narodil s vrozenou malformací cév v mozku, a přispěje k opravě modelu hradu Karlštejn u dětského pavilonu Slezské nemocnice. „Loni jsme si nastavili laťku relativně vysoko, ale rádi bychom ji posunuli a opět pomohli potřebným,“ připomněl spoluorganizátor turnaje Jakub Vaněk předchozí ročník, během něhož se podařilo vybrat více než 100 tisíc korun.

Součástí Ceca Cupu bude mimo jiné i autogramiáda kromě Libora Kozáka se jí zúčastní například halový mistr Evropy v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša, fotbalista pražské Slavie Vladimír Coufal, bývalý hokejový reprezentant Michal Barinka a také kvarteto Jan Žídek, Matěj Hrabina, Václav Jurečka a Matěj Helebrand ze Slezského FC. Všichni zmínění by měli nastoupit i do benefičního utkání, které turnaj zakončí.

„Rád bych jménem celého organizačního týmu pozval na Minervu jak opavské sportovní příznivce všeho věku, tak rodiny s dětmi. Ceca Cup totiž opět nebude jen a jen o fotbale. K dispozici budou zábavné atrakce jako fotokoutek, malování na obličej nebo vodní fotbálek, samozřejmostí je stánek s grilem či bar. Atmosféra je každoročně přátelská a věřím, že nejinak tomu bude i letos,“ dodal Vaněk.

Bližší informace jsou k nalezení na webu cecacup.cz, nebo na facebookové stránce turnaje.

Páteční Deník s TV magazínem.