Pro podzimního krále tipérů Opavska šlo o speciální okamžik, jelikož nikdy předtím se z něčeho podobného radovat nemohl.

„Jsem moc šťastný. Nikdy v životě jsem ještě nic nevyhrál," usmíval se Emanuel Kavan a po vzoru předchozího vítěze Tip ligy Emila Benka, který v létě na novém kole ihned vyjel k zápasu opavského béčka v Šilheřovicích, také on nový bicykl využije jako prostředek, na němž se bude dopravovat na fotbalové zápasy: „S Emilem se známe. Doufám, že toho na kole hodně objezdím."

Cesta za vítězstvím nebyla snadná. Oproti předchozím letům se tentokrát pravidelně objevoval v čele výsledkové listiny. I když Tip ligu hraje od jejího vzniku, tak vysoko se nikdy nedostal: „Hned od začátku jsem se chytil a držel se vepředu. Celkově jsem však měl malé odchylky.

Jedno kolo se povedlo, druhé bylo horší a tak dále. Udržoval jsem si náskok přibližně šesti bodů. Možná jednou jsem se propadl někam na deváté místo."

Povedlo se mu zúročit také zkušenosti a znalosti, které o nižších fotbalových soutěžích má. A to hlavně skrze Slavii Opava. „Fotbalem se tak trochu zabývám. Na Minervě funguju jako opékač klobás a párků. Vidím všechny její domácí zápasy. Jezdím se koukat také na venkovní utkání," uvedl dále Emanuel Kavan, jenž na závěr přiznal, že kdysi fotbal i aktivně hrával:

„Před vojnou jsem asi rok nastupoval za Litultovice. Potom už to byla pouze nějaká ta hospodská liga."