K tipování výsledků v nižších fotbalových ligách se přitom relativně nedávno vrátil po delší odmlce.

„Letos jsem s tím v podstatě začal. Hrál jsem to asi před deseti lety, než mě převeleli do Vyškova. Pracoval jsem totiž u armády. Od letoška jsem v důchodu, proto jsem si k tomu opět našel cestu," popisoval Jan Latka a jedním dechem dodal:

„Během jarní části se mi tolik nedařilo a skončil jsem někde v pralesní lize. Na podzim se mi povedlo chytit začátek a stále jsem se pohyboval vepředu. Zhruba od půlky soutěže z toho bylo umístění na medailových pozicích a posledních pět kol jsem byl v čele. Vítězství nakonec bylo těsné, o jeden zápas."

V prodejně opavské společnosti TIpa si v minulém týdnu převzal cenu pro vítěze – satelit, na němž hodlá chytat sportovní kanály a sledovat svůj zamilovaný fotbal. Nikdy předtím nic podobného nevyhrál.

„Pocházím z Hněvošic a dlouho jsem u nás hrával. Nejprve na levém křídle a poté jsem se přesunul na levého beka. Později jsem působil i jako vedoucí mužstva. O fotbal se dlouhodobě zajímám," pokračoval. Jana Latku mrzí, že hněvošický celek momentálně brázdí vody v okresní trojce, není to přitom tak dávno, kdy platil za jeden z nejambicióznějších klubů o soutěž výše.

Stejně jako rival ze sousedních Služovic, jehož potkal podobný osud. „Hněvošický dres jsem oblékal asi patnáct let a pořád jsme byli v I. B třídě. V soutěži tehdy byly týmy jako Hlučín, Kravaře, Bolatice nebo Kobeřice. Okresní trojka je pro nás málo. Je to možná odraz toho, že v klubu nejsou peníze.

Chybí sponzor, celkově se ale nejspíš sešlo více faktorů," líčil vítěz podzimní části Tip ligy, který si podle vlastních slov při tipování nevedl žádné osobní statistiky, ale řídil se svými pocity.