V dresu soupeře totiž nastupují hráči, kteří v minulosti rozdávali radost právě v opavském dresu, a to Jiří Vorlíček, Pavel Staněk a Tomáš Hrubý. „Když jsem byl mladší, prožíval jsem zápasy u svého bývalého zaměstnavatele mnohem více. Dneska už to beru víc s chladnou hlavou.

Do Opavy jsem se těšil, odehrál jsem zde nějakou dobu a zažil zde krásné časy,“ prozradil Tomáš Hrubý.

Na palubovce to místy jiskřilo, bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce svou kůži prodat lacino. „Utkání mělo na první ligu hodně dobrou úroveň, ani jedna strana se za předvedenou hru nemusí stydět. Chvílemi to na hřišti opravdu jiskřilo, ale to k tomu patří. Po zápase jsme si podali ruce a jde se dál,“ komentoval zápas zkušený pivot.

Své loňské spoluhráče ze svého života nevymazal. „Jsem s nimi stále v kontaktu, voláme si občas s Ondrou Dygrýnem nebo slovenskými kluky,“ prozradil Hrubý a chválil práci Petra Czudka: „Dal tomu týmu řád, jsem výsledky opavského béčka mile překvapen. Mladí kluci běhají, vědí, kam výkonnostně jdou.“

Ještě loni se Tomáš Hrubý věnoval basketbalu profesionálně, nyní už tomu tak není. „Trénuji třikrát týdně a normálně pracuji. Dělám v pojišťovnictví, z legrace některým lidem říkám, že jsem po skončení kariéry rentiérem,“ zakončil s úsměvem Tomáš Hrubý.

Roman Brhel, Ondřej Ludvík