Insportline měl v úterý osmého června na startu hned dvě želízka v ohni. Tomáše Materu (Vysoké učení technické v Brně) a Tomáše Pukovce (Ostravská univerzita). Oba dojeli do dějiště závodu s jednodenním předstihem. Celá akce se uskutečnila v okolí anebo přímo v koupališti Džbán.

Závodníci si cyklistickou i běžeckou trať mohli cvičně projet respektive proběhnout. Matera s Pukovcem neponechali nic náhodě a den nato se postavili k ostrému závodu. Teploty okolo třicítky ve stínu věstily ideální počasí. I voda měla přibližně dvacet stupňů.

Konkurence byla pro opavské borce skutečně silná a už úvodních 600 metrů plavání naznačilo, kam kdo bude sahat. Nejvíc se dařilo Tomáši Materovi, který z vody vylézal jako devátý se čtyřicetivteřinovým mankem na vedoucího závodníka.

„Na biku se pak na čele zformovala dvojice Jonáš Vojtěch a Tomáš Kroupa, kterou se mi podařilo ještě v prvním okruhu dojet, a po zbytek cyklistiky jsme jeli spolu a snažili se co nejvíce odskočit od našich soupeřů,“ popisoval průběh republikového šampionátu Tomáš Matera a ještě pokračoval:

„Do depa jsme následně přijeli s padesátivteřinovým náskokem a vydali se na běžeckou část. Kolem koupaliště jsme ještě běželi ve skupince, ale do kopce se mi povedlo kluky urvat a udělal jsem si asi padesátimetrový náskok. Původně jsem si myslel, že o umístění na bedně si to rozdáme jen my tři, ale Petr Soukup skvěle zaběhl a nakonec skončil druhý hned za mnou.“

Pro úplnost. Třetí dokončil Tomáš Kroupa a bramborová medaile zbyla na Jonáše Vojtěcha. Druhý závodník Insportlinu Tomáš Pukovec doběhl jako šestnáctý.

Insportline táhl Tomáš Matera

Insportline Triathlon Team byl opět v plném zápřahu. V kompletním složení tentokrát zajížděl do Brušperku u Ostravy. Severomoravský pohár v terénním triatlonu zastihl v nejlepší formě Tomáše Materu. Mezi stovkou závodníků, která se postavila na start, totiž zvítězil s luxusním dvouminutovým náskokem před druhým v pořadí. Třetím místem jeho úspěch doplnil trenér Insportlinu Petr Kopřiva.

Pochvalně je třeba se zmínit i o dalších triatlonistech. Vždyť se všichni vešli do elitní desítky. Jiří Foltys obsadil sedmou příčku a Tomáš Pukovec skončil o tři místa za ním. Již zmíněný Petr Kopřiva po podniku v Brušperku udělal malou týmovou sondu a trošku blíže se pokusil čtenáře s jednotlivými členy týmu seznámit.

„Jsem velmi spokojený převážně s výkony Tomáše Matery a jeho sestry Lucky. Oba jsou v současnosti tahouny našeho týmu. Tomáš se připravuje v Brně, kde studuje na vysoké škole. V přípravě vidím ještě malé rezervy zejména v plavecké a běžecké části. Tam má Tomáš menší manko na absolutní elitu závodníků v kategorii mužů. Postupným tréninkem může vše zlepšovat, a stát se tak naší špičkou českého poháru v Xterra triathlonu,“ mínil a ještě pokračoval:

„Co se týče Jiřího Foltyse a Tomáše Pukovce, mají ještě rezervy v samotné přípravě. Triatlon dělají krátce. Je to vytrvalostní a velmi těžký sport. Vrcholnou kariéru sportovce v tomto odvětví lze očekávat po pěti letech kvalitní přípravy.

Výsledky ale nyní potvrzují dobrou kondici a kluci dělají maximum pro zařazení mezi absolutní závodnickou elitu.“

Petr Dušek