V Asii ho nejprve čekal Adventure Race Suqian Luoma Lake Outdoor Challenge. Šlo o sice krátký, ale o to náročnější závod tohoto typu. Na start se postavil společně s Jaroslavem Krajníkem, Dagmar Svěrákovou a Romanem Šinkovským. A rozhodně bylo o co bojovat.

Čínská vláda tyto podniky velice štědře dotuje, čímž se světová špička nechá častokrát zlákat. I nyní na startu nechyběli elitní závodníci z celého světa. Vítězové si mezi sebe rozdělili v přepočtu přibližně 600 tisíc korun.

„Tyto závody se jedou skutečně ve vysokém tempu. Dokončili jsme to za sedmnáct hodin. Skončili jsme sedmí a osmí v pořadí na nás ztratili pouhopouhých patnáct vteřin. Naštěstí to byl především rovinatý závod. Opět jsme museli bojovat s velkým vedrem," popisoval Tomáš Petreček, jehož tým se musel popasovat s plaváním, dvěma etapami kajaku, stejným počtem etap na horském kole, dvaceti kilometry in-linů, slaňováním výškové budovy a také závěrečným maratonem.

Po tomto Adventuru se skupina rozdělila. Jaroslav Krajník s Dagmar Svěrákovou nasedli na letadlo a odletěli do České republiky. Zbylá dvojice však setrvala v Asii, aby se zúčastnila závodu dvojic Taining outdoor Challenge.

„S Romanem Šinkovským jsme se přesunuli do Hong Kongu. Zde jsme se snažili dostatečně zregenerovat. Něco jsme stačili objet a poznat," pokračoval vítěz ankety nejúspěšnějšího sportovce opavského okresu za minulý rok. Dvojice se dočkala i sondy do velmi specifické čínské kuchyně. Minule závodníkům byly například k snědku nabízeny žáby.

„Možností bylo samozřejmě hodně. My jsme se setkali v nabídce se šneky. Každopádně jste si tady mohli dát normální jídlo s masem, na které jsme zvyklí," vysvětloval Tomáš Petreček.

Druhý závod, který v Číně absolvoval, byl tříetapový. Každý den se jela jedna. Vše začalo čtyřicetimetrovým slaněním z mostu do vody: „Závodilo se pět až šest hodin denně. Čekaly nás lezecké aktivity, běh a kolo. Nakonec z toho bylo osmé místo. Stálo to za to. Závod probíhal v přírodních parcích, tedy v krásné přírodě."

Umístění přitom mohlo být lepší. České duo ovšem muselo hned třikrát na trati řešit defekt: „Vždy nás to zdrželo na deset až patnáct minut. Neříkám, že bychom skončili na bedně, ale o dvě nebo tři místa nahoru jsme mohli poskočit."

Další Petrečkovy plány jsou jasné. Vrcholem se stane listopadový světový šampionát v Advenure Race, který se uskuteční v Ekvádoru. Za dva týdny se však opavský extrémní sportovec nejprve porve o co nejlepší umístění v závodě 5 Beskydských vrcholů, během něhož absolvuje 120 kilometrů běhu.