Celý český Adventure byl situován do oblasti Jeseníků a závod startér odstartoval přímo ve městě Jeseník. Týmy urazily trasu dlouhou 500 kilometrů a přitom se musely vejít do časového limitu 55 hodin. Tomáš Petreček s Pavlem Kurzem, Janem Obuškevičem a Martinou Štursovou za to od samého začátku pořádně vzali a na jednotlivých kontrolách se objevovali na nejčelnějších příčkách.
Rozhodující se ukázala být pasáž, kdy Petrečkova skupina zdolávala zatopený lom.
„Abychom neztráceli čas, plavali jsme oblečení. V mokrých věcech jsme se pak vydali na běh. U některých členů týmu se ovšem objevily problémy s chodidly. Voda je přece jenom narušila. Došlo na puchýře a hlavně při dvou zhruba pětadvacetikilometrových pasážích je nohy bolely. Na kole se to dalo vydržet, ale při běhu to bylo o dost horší," vysvětloval Tomáš Petreček, jehož tyto obtíže jako jediného obešly.
Vrásky na čele závodníkům ale nezpůsobila jen a pouze poraněná chodidla, čtyřčlenná skupina se musela vypořádávat i s jedním velice nepříjemným pádem na kole.
„Stalo se to na Rychlebských stezkách. Martina Štursová přepadla přes řídítka. Jel jsem přímo za ní a nevypadalo to vůbec dobře. Zranila se a byla dost otřesena. Kousek odsud jsme mimochodem našli ležet cyklistu, který s naším závodem neměl nic společného. Sehnali jsme mu pomoc," pokračoval dále nejúspěšnější sportovec opavského okresu za minulý rok.
Všichni závodníci se museli vypořádávat s nestálým počasím. To se poměrně dost často měnilo a v noci teplota například klesala až k sedmi stupňům.
„Na trati nás potkal silný přívalový déšť, takže jsme pořádně zmrzli a promokli. Závod se jinak určitě řadil k těm kratším. Šel se dvě noci. Do cíle jsme dorazili za padesát hodin. Vzhledem k okolnostem jsme moc rádi, že se nám ho podařilo dokončit," hodnotil Tomáš Petreček.
V Číně se startovat rozhodně vyplatí
Opavan, o němž díky snad nevyčerpatelnému fyzickému fondu řada lidí tvrdí, že je člověkem z jiné planety, má jasno, kam se budou ubírat jeho další kroky. Už příští týden nasedne na letadlo a vydá se směr Čína, kde ho čekají dva extrémní podniky.
„Jeden z nich bude klasický Adventure Race a v druhém případě půjde o závod dvojic. Odlétáme třetího září. Opět se budeme muset vyrovnat s velkým a nepříjemným vedrem, které zde panuje," uvedl.
I když podmínky jsou zde celkem složité, Číňané vše umí velice dobře kompenzovat finančně. Závodníci si mohou přijít na nemalé peníze. „Prize money jsou vysoké. Není divu, že se zde každoročně sjíždí kompletní světová špička. Vítěz si klidně může přijít až na milion korun," vysvětloval dále extrémní sportovec z Opavy, jenž je civilním povoláním profesionální hasič.
Trénink v Hong Kongu
Spousta lidí si nejspíš bude klást otázku, proč je Adventure Race populární zrovna v Číně. Tomáš Petreček vysvětlující odpověď nemusel hledat příliš dlouho. Tyto závody se totiž setkávají s ohromnou podporou státu.
„Nejlepší závodníci z celého světa se sem nesjíždí jen tak. Samozřejmě je lákají peníze, ale je to tady i o dobré organizaci. Nemalou částkou na to přispívá čínská vláda," posunul se dále. Krátkou pauzu mezi oběma závody v Číně chce čtyřiatřicetiletý Opavan využít k tréninku. Dokonce má vybranou i lokalitu.
„Ve druhém podniku to bude hodně o kajaku. Hodláme se vydat do Hong Kongu a trénovat na moři," uvedl na pravou míru úspěšný pokořitel asijských osmitisícovek Gasherbrumu I a Gasherbrumu II a odhalil svůj další program po návratu do vlasti: „Celá příprava poté rozhodně bude směřovat k mistrovství světa v Adventure Race, které se uskuteční během listopadu v Ekvádoru."
Petr Dušek