Krkonošský survival byl vlastně Mistrovstvím České republiky v přírodním víceboji. Celkově se ho účastnil čtyřikrát a hned ve třech případech nenašel přemožitele. Tentokrát se s ním v jednom mužstvu s nelehkým terénem v Krkonoších popasovali Jaroslav Krajník a Pavel Kurz.

Každý tým měl za úkol procházet kontrolními body a na některých z nich plnil určité disciplíny.

„Letos to bylo hodně o běhání. Naběhali jsme něco okolo 120 kilometrů. K tomu je nutno připočíst také samostatnou etapu na běžkách, která měřila pětadvacet kilometrů. Na jednotlivých stanovištích jsme plnili různé vložené časovky. Na jedné z nich jsme například museli co nejrychleji překonat řeku, doběhnout na vrchol protějšího kopce a vrátit se," popisoval závodní zápolení na Krkonošském survivalu Tomáš Petreček.

Zvolili správnou taktiku

Jeho tým jako jediný dorazil do cíle v časovém limitu a splnil všechny kontroly. „Ne všechna ze stanovišť byla povinná. Jsem rád, že jsme nastavili správnou taktiku. Při postupu jsme totiž volili nejkratší možné cesty. Brodili jsme se přes řeky a podobně. Byli jsme sice mokří, ale za to rychlejší.

Extrémní počasí rozhodně nepanovalo. V noci bylo kolem minus čtyř až pěti stupňů," pokračoval závodník, který se mimo jiné specializuje na podniky v Adventure Race. Na trati jim určitou dobu šlapal na paty jeden tým. Později však Tomáš Petreček a spol. zjistili, že se ho rozhodně obávat nemusí.

„Ze začátku jsme se s ním potkávali. Byli jsme od sebe nějakých deset minut. Potom jsme ale přišli na to, že toto mužstvo vynechalo jednu kontrolu, kterou jsme my už měli za sebou, takže obavy nebyly na místě," připojil několik postřehů loňský vítěz ankety o nejúspěšnějšího sportovce opavského okresu.

Za Petrečkovým týmem skončil druhý Salomon/Suunto-Sevenpoint2.com, který tvořili Marek Navrátil, Pavel Štryncl a Jan Kotyk. Třetí příčka pak připadla HSK Benecko ve složení Matěj Kubina, Karel Janata a Filip Herna.

Čeká ho soustředění

Tomáš Petreček během příštího týdne odcestuje do Toskánska, kde absolvuje náročné soustředění. Poté totiž odlétá do Číny, kde se chce zúčastnit extrémních závodů.

„Zatím máme potvrzenou účast na jednom čtyřetapovém podniku. Už jsme obdrželi propozice od pořadatele a bude to velmi náročné hlavně kvůli velkému převýšení. Čeká nás běh, kolo, kajak a lanové aktivity. Na soustředění v Itálii chceme najíždět hlavně kopce, ať jsme co nejlépe připraveni," posunul se dále extrémní sportovec původem z Opavy, který potvrdil, že se zúčastní i expedice v Asii.

Společně s Markem Holečkem se opět prvovýstupem jihozápadní stěnou pokusí pokořit Gasherbrum I: „Už je to na sto procent. Ladíme ještě různé věci, ale na dva měsíce odcestujeme do Asie. Opět během července a srpna."

Na závěr ještě krátká odbočka v podání Tomáše Petrečka. V neděli večer si totiž užil finále patnáctistovky odchovance Sokola Opava Jakuba Holuši, který na halovém mistrovství světa v americkém Portlandu vybojoval stříbro: „Závěr byl skutečně famózní. Byla škoda, že závod nebyl o dvacet metrů delší. Podle mého by vyhrál, ale je tam to ,,možná". Každopádně si zaslouží velkou gratulaci za výborný výsledek. Byl to skvělý zážitek."