Dvaatřicetiletý Opavan, který se před nedávnem pokoušel zdolat vrchol sedmé nejvyšší hory světa Dhaulagiri, postupně začal s tréninkem. Slovíčko postupně je možná trochu mírným vyjádřením skutečnosti. Tomáš Petreček během jednoho dne ujel na svém kole neuvěřitelných 460 kilometrů. Z Opavy vyjel na Praděd, načež to obrátil na Lysou horu, pak se vydal znovu směr Praděd a z něho pokračoval do Opavy.

„Najednou jsem toho na kole nikdy tolik nenajel. Cesta celkově trvala 18 hodin. Jel jsem sám. Pokaždé jsem samozřejmě zvolil trochu jinou cestu, ať neabsolvuji pořád to samé," vysvětloval Tomáš Petreček a ještě dodal: „Po návratu z Himálaje jsem se zpátky do tréninkového procesu musel obtížněji dostávat. Nyní už jsem ovšem v pohodě."

V Kadani se představí pod hlavičkou Berghaus OpavaNet/Merida a jeho tým bude patřit k největším favoritům. Republikový šampionát v Adventure Race vyhrál už několikrát, ale vítězství z loňského roku neobhajuje. „Týmy jsou čtyřčlenné. Tři muži a jedna žena. V minulém roce za nás startovala náhradnice. Během závodu se u ní objevily problémy s koleny a hrozilo, že kdyby pokračovala, mohla si z toho odnést trvalé následky. Proto jsme z MČR odstoupili," komentoval Tomáš Petreček.

Adventure Race nejsou žádná legrace. V Kadani budou muset závodníci různým způsobem zdolat pětisetkilometrovou trať. Časový limit je 75 hodin. Mistrovství České republiky startuje v úterý 31. července a končí v neděli 5. srpna. Petrečkova družina bude mít samozřejmě nejvyšší ambice: „Budeme se již moci spolehnout na kolegyni, která tyto závody s námi chodí pravidelně. Chceme zvítězit."

Opora OpavaNetu se nedávno zúčastnila také Jesenického tvrďáka. Závodník si v něm vyzkouší skutečně širokou škálu různých sportů od jízdy na kajaku přes lezení až po orientační běh. V dresu Salomon/Suunto/OpavaNetu po deseti hodinách a pěti minutách protnul cíl na druhém místě. Za vítězem přitom zaostal o pouhých sedm minut.

Člen hasičského záchranného sboru už také vzhlíží k zářijovému světovému šampionátu v Adventure Race, které se uskuteční ve Francii. „Půjde o vrchol sezony," připustil. Čtenáři možná nevědí, že Tomáš Petreček se před nedávnem objevil také v televizním pořadu České televize Dobré ráno. Na svém facebookovém profilu přiznal, že se trochu opakoval. Ujíždělo mu především slovíčko počasí.

„To jsem zprvu používal hodně často. Pak mě to naštěstí přešlo. V televizi jsem byl celkově asi potřetí. Hovořili jsme o naší expedici na Dhaulagiri," uzavřel.

Petr Dušek