Do péče lékařů se svěřil před necelými dvěma týdny. Nešlo 
o nikterak složitý zákrok.

„Absolvoval jsem korekci dioptrií. Nebylo to nic náročného. Tři dny jsem musel zůstat doma a být 
v klidu. Pak už jsem mohl začít chodit normálně do práce," uvedl Tomáš Petreček.

Start na Lysohorské 24, při níž se závodníci pokouší co nejčetněji zdolat Lysou horu v průběhu jednoho dne, mu doktoři nedoporučili: „Tento náročný závod by nebylo dobré jít deset dní po operaci. Z toho důvodu jsem si dal pauzu a rozhodl se věnovat přípravě na další podniky. Trénoval jsem jen lehce."

V Rakousku nebo Švýcarsku by měl v brzké době absolvovat soustředění. První stěžejní závod letošní zimy ho čeká mezi 18. až 22. únorem. Vítěz prvního ročníku tentokrát vzal k sobě parťáka, se kterým se dobře zná z podniků Adventure Race, Pavla Kurze. Společně mají nejvyšší možné ambice.

Tomáš Petreček přitom 
v loňském roce kvůli problémům druhého člena týmu Romana Šinkovského s kolenem musel vzdát.

„Letos bychom samozřejmě chtěli co možná nejvýše. Naším cílem je první nebo druhé místo. Tentokrát bude trasa trochu odlišná. Start a cíl je v Šumperku. Velký důraz bude kladen také na orientaci v terénu. O dost více se bude pracovat s mapou," mínil dále.

Závod Adventure Race má v kalendáři zaznačen až v březnu. Koná se v Polsku. V minulosti se přesvědčil, že podmínky na tomto konkrétním podniku dokážou být mnohdy velmi kruté. „Záleží na počasí. Pokud teplota klesne pod nulu, může to být dost nevyzpytatelný závod. Uskuteční se mezi 6. až 9. březnem," zakončil Tomáš Petreček.