„Víme, že celková ekonomická situace není růžová. Podívejte, jak dopadl volejbal,“ poukazuje trenér a zároveň prezident SHC Opava Jiří Christ.

„Situaci jsme ale vyhodnotili a jdeme do toho,“ zdůrazňuje Christ, jehož oddíl má pod svými křídly i dva žákovské a jeden dorostenecký tým. „Už kvůli těm mladým musí hokejbal v Opavě pokračovat. Žáci se dostali do semifinálové skupiny o mistra republiky a dorostenci si vybojovali účast v baráži o extraligu, když sezonu zvládli více než dobře a svou skupinu vyhráli s přesvědčivým náskokem,“ chválí Christ omladinu.

Byť hrají Slezané v nejvyšší soutěži, působí ryze na amatérské bázi. „Nejen, že nemáme ani jednoho profesionálního hráče, ale kluci si musí část rozpočtu pokrýt z vlastní kapsy. Bohužel, jinak to nejde,“ krčí rameny nejvyšší muž SHC Opava a dodává:

„Velké plus vidím v tom, že náš kádr tvoří z pětadevadesáti procent vlastní odchovanci.“ I v těchto podmínkách, jak lze vidět, jde dělat dobře sport.

„Na dveře nám klepe mistrovství světa. Mě osobně těší, že v souvislosti s tímto šampionátem byla skloňovaná Opava. Náš brankář Martin Klepač dlouho figuroval v širší nominaci, to že se v ní nakonec neudržel, je druhá věc. Nechci nějak přechvalovat, ale podle mě si účast na mistrovství zasloužil,“ míní Jiří Christ.

Přípravu na nový ročník mají Slezané v plánu začít první týden v červenci. „Její náplň se nebude moc měnit od předešlých let. Začneme pracovat na fyzické kondici, to znamená, že kluky čeká záběr v parku a „populární schody na Tyršáku,“ usmívá se Christ.

K případným změnám v kádru říká: „Nějaké určitě proběhnou. Chceme mít na sezonu postavený tým, který bude schopen hrát více než o záchranu. V minulosti jsme mezi osm nejlepších již jednou postoupili a rádi bychom letos na to navázali,“ uzavřel opavský trenér a prezident v jedné osobě.