Během týdenní pauzy se opavský tým věnoval tvrdému tréninku. „Potřebovali jsme dobít baterky,“ podotkl trenér Opavy Martin Demar. „Hráči dostali pořádně zabrat, soustředili jsme se hlavně na fyzičku,“ popsal náplň tréninkových jednotek kouč.

Dnes už ale čeká na jeho ovečky ostrý zápas. „Brnu se příliš nedaří. Poslední zápasy prohráli a potřebují se chytit. Podle posledních informací mají nůž na krku a v případě neúspěchu v tomto duelu hráčům hrozí od vedení sankce,“ přišel s postřehem z brněnského tábora Demar a dodal: „My ale také chceme bodovat.“

Přípravný týden hodnotil Martin Demar pozitivně. Jenomže následující dny mu příliš optimismu do žil nevlévají. Piovarči má problémy s nártem a bratři Milevové, kteří si jeli do Makedonie vyřizovat nová víza, se ještě nevrátili. „Tyto absence nám narušily tréninkový plán. Na zápas bychom měli být ale kompletní,“ doufá trenér, který chce opět sázet na trpělivou hru podpořenou kvalitním servisem. „Brno mávýborné libero, nesází vyloženě na individuality, jejich cesta k úspěchu vede přes kolektivní výkon,“ podotkl Demar.

Jihomoravané v pauze také rozhodně nezaháleli. V pondělí si dokonce zahráli přípravné střetnutí s kuvajtským týmem Kazma, který zdolali 3:1. Zápas v Brně začíná v 18 hodin.