V tomto triatlonovém týmu působí hned tři opavští závodníci – Petr Kopřiva, Tomáš Pukovec a Jiří Foltys.

Nejlepším triatlonistou však je devatenáctiletý Ostravák Tomáš Matera, který během uplynulého ročníku dosahoval nejlepších výsledků jako junior, ale jeho pravděpodobně největším úspěchem byla účast na mistrovství světa na Havaji, kde obsadil sedmé místo.

Pokud blíže zaostříme na triatlonisty ze slezské metropole, poté musíme konstatovat, že nejlépe se vedlo Petru Kopřivovi. Jemu se trošku paradoxně dařilo nejvíce v duatlonu, jejž většina triatlonových závodníků bere jako doplňkový sport. Kopřiva opanoval Český pohár v tomto sportovním odvětví a zúčastnil se i slavnostního prosincového vyhlášení v Praze.

Největšího úspěchu dosáhla opavská eskadra na závodech v rakouském Litschau, které proběhly v srpnu. Petr Kopřiva obsadil konečné dvanácté místo v elitní kategorii. V kratším podniku se třetí příčkou blýskl Tomáš Pukovec.

Do nového ročníku jde Insportline Triathlon Team s patřičnými ambicemi.

„Příští sezonu bychom chtěli bodovat a vylepšit úspěchy na závodech typu českého poháru. Prosadit se na MČR ve všech kategoriích a získat alespoň jednu medaili. Udržet, případně dostat všechny členy do české reprezentace ve všech možných distancích triatlonu. Z toho vyplývá účast na MS a ME.

Zopakovat účast na MS na Havaji a účastnit se ME v dlouhém triatlonu, které se bude konat příští rok v Praze. A nakonec naším předním cílem je konkurovat největším tuzemským týmům jak na poli závodním, tak na poli marketingovém,“ prozradila největší opavská triatlonová veličina Petr Kopřiva za celý Insportline, v němž působí.

(dus)