Spolu s trenérem Klapetkem tdorazila čtveřice Michal Čarnecký, Jakub Šiřina, Ondřej Dygrýn a Jan Kratochvíl. Celý trénink uvedl Jan Smija, který na škole vyučuje tělocvik a od příštího školního roku bude mít na starosti také kroužek s nejmenšími basketbalisty.

Na trénink byly pozvány děti od prvního do čtvrtého ročníku, přišly také dvě třídy z nedaleké ZŠ Krnovská. Děti, které si chtěly zatrénovat, se rozdělily do čtyř skupin, ke každé se připojil jeden z hráčů. Vše měl na povel Michal Čarnecký.

Po tréninku s míčem si děti zastřílely na koše a proběhlo společné fotografování. Na žádost jedné z učitelek potom hráči předvedli něco ze svého umu. Dětem se asi nejvíce líbila střelba za tři body a smečované střely, které celé vystoupení zakončily.

„Mařádkova by měla být jednou ze škol, na které chceme od příštího školního roku zahájit činnost basketbalového kroužku pro děti ve věku do deseti let. Výstupem by měli být hráči pro naše týmy minižáků,“ řekl David Klapetek, který má turné po školách a nábor do kroužků na starosti.