Jan Kudlička se sice relativně nedávno představil na exhibici na Dolním náměstí, tentokrát se ovšem omluvil kvůli slabé výkonnosti z poslední doby a v Balnerově případě hrálo svou roli zranění kolena, které si přivezl z mítinku v Itálii, a svatba, již v roli ženicha absolvoval během posledního víkendu.

Svůj osobák z Dolňáku sice Michal Stuchlík nepřekonal, ale 455 centimetrů nakonec stačilo na vítězství. Druhé místo si vyskákal další „sokolík" Ondřej Kratochvíl za 440 cm, poslední příčku na bedně pak díky 425 cm bral David Hájek, rovněž ze Sokola Opava.

„Škoda, že Honza s Michalem nemohli přijet. Na konci sezony je to složité. Měli jsme přeměřený rozběh a vůbec celý sektor, takže výkony byly regulérní a zapisovaly se do tabulek. Ono s naším nízkým rozpočtem je problém sem špičkové tyčkaře dostat. Přece jenom potřebujete nějaké slušné peníze, abyste je zaplatili.

Snad to příští rok v tomto ohledu bude lepší," hodnotil trenér Sokola a jeden z největších tyčkařských odborníků u nás Jiří Lesák, který sám v minulosti s nemalými úspěchy závodil. Na závěr pak ještě dodal: „I tak si myslím, že se první ročník ECupu povedl. Velkou kvalitu měla také soutěž žáků, která hlavnímu závodu předcházela."