Závodník pražské Dukly neměl v tyčce na Julisce konkurenci a na domovském sportovišti s velikým náskokem zvítězil. Povedlo se mu totiž překonat laťku ve výšce 550 centimetrů. Druhý Adam Ptáček z AK Kroměříž přeskočil 510 centimetrů a třetí Adam Pašiak ze Slavie Praha zvládl 495 centimetrů.

„Bylo to zvláštní, po tom neštěstí v Tegu jsem zkoušel nové laminátové tyče, takže jsem nečekal zázraky. Nicméně šlo o super závod. Cítil jsem se opravdu skvěle, podařilo se mi skočit 550 centimetrů s velkou dírou a poté jsem se pokusil splnit olympijský A-limit ve výšce 572 cm, což se mi nakonec nepodařilo. Šlo o smolný skok, protože laťka spadla až ve chvíli, kdy jsem už ležel v doskočišti. Měl jsem však měkké tyče a pak už se mi nevedlo podle představ,“ popsal závody ve svém domovském stánku tyčkař Jan Kudlička a dodal:

„Ze závodu jsem byl trochu překvapený, protože se mi skákalo opravdu lehce, a halovou sezonu asi absolvuju na laminátech.“

Pro odchovance opavského Sokola letošní atletický ročník zřejmě končí. „Bohužel v zahraničí už žádné závody nejsou a sezona je pomalu u konce. V jednání však je, že by se udělal pro tyčkaře ještě jeden speciální závod v Praze na Strahově. Rozhodnout by se o tom mělo v týdnu,“ uvedl devátý tyčkař letošního MS v korejském Tegu, který krátce zhodnotil letošní sezonu.

„Umístění není špatné, bylo by mnohem lepší, kdybych měl štěstí a nezlomila se mi tyč, jsem přesvědčen o tom, že letos jsem své maximum neskočil. Letos navíc bylo neobyčejně mnoho zrušených či přerušených závodů kvůli počasí, a člověk tak musel o to více přidat v tréninku. Mám zapsáno 565 cm, a pokud to půjde jako na Julisce, věřím, že olympijský limit splním, a rád bych se pokusil atakovat i český rekord s hranicí 581,“ uzavřel Jan Kudlička.

Přitom 581 centimetrů již letos rodák z Opavy skočil v Plzni, ale protože se jednalo o exhibici, nebyl jeho výkon uznán.

Jan Šimek