Tentokrát i se zajímavou účastí v elitní mužské kategorii. Mimo jiné totiž dorazil Nor Eirik Dolve a také Lotyš Mareks Arents. Prvně jmenovaný nakonec skončil těsně druhý.

Soutěž ovládl výkonem 545 centimetrů odchovanec opavského Sokola Jan Kudlička. Svého severského soupeře ovšem udolal až v rozeskakování. Třetí příčku obsadil další elitní český závodník odchovaný v Sokole Opava Michal Balner.

Další ročník tyčkařské exhibice na Dolní náměstí v Opavě.

„Na této akci jsem nebyl poslední tři roky. Určitě to je relax, ale člověk cítí takovou tu tíhu vůči Opavákům. Když zde přijedete po roce nebo jako v mém případě po třech letech, nechcete to pokazit. Proto mám z vítězství radost,“ svěřil se po závodě naší redakci Jan Kudlička.

Nadšen byl také hlavní organizátor a legenda mezi českými skokany o tyči Jiří Lesák.

„Spokojenost je velká. Povedlo se sehnat zahraniční účast, která tady nikdy nebyla. Vznikla tak solidní konkurence. Sešli se zde oba naši odchovanci, což každý rok nebylo. Pozvali jsme k nám špičkové tyčkaře z Lotyšska a Norska, kteří byli na evropském šampionátu v Berlíně. Eirik Dolve bojoval s Honzou Kudličkou. Jednalo se o skvělý souboj v rozeskakování, to tady ještě nikdy nebylo. Nikdo se nechtěl vzdát. Byl to nejhezčí ročník s největší úrovní,“ konstatoval Jiří Lesák.

Výsledky mužů: 1. Jan Kudlička 545 cm
2. Eirik Dolve 545
3. Michal Balner 530
4. Jan Zmoray 485
5. Radoš Rykl 485
6. Tomáš Krajňák 485.