Opavu zde zastupovali členové oddílů Slezanu Opava, MSA D. Benešov a Orla Opava. V nádherném prostředí pod Tatrami proběhlo hned několik sportovních i kulturních akcí.

Na poli sportovním to byly dva bleskové turnaje, když v tom úvodním zvítězil Nábělek (Slezan Opava) před Jackem (Liptovská šachová škola) a Záleským (Slezan Opava), ve druhém zvítězil opět Nábělek před Mrázem (LŠŠ) a Sovadinou (Slezan Opava). V turnaji Talent Liptovský Mikuláš hráčů do 14 let, který se hrál za účasti 78 mladých šachistů, překvapivě zvítězil opavský Jan Gurecký, druhé místo obsadil žilinský Šoltys a třetí byl Volčko z Bardejova.

V doprovodném turnaji OPEN opět zvítězil Nábělek před Štricem (B. Bystrica) a Brhelem (Kysucké Nové Město). Velkou akcí byla prezentace živých šachů na pěší zóně v Ružomberoku. Živé šachové figury představovali šachisté Opavy a LŠŠ. Doprovodný program jim dělali „drevení rytieri“ stejně jako v dubnu v Opavě.

Šachisté se však nebavili jen svou hrou, ale celodenní pobyt v aquaparku Tatralandia či pro některé výlet do Vysokých Tater byl jistě velkým zážitkem. Samozřejmostí byl i vzájemný duel opavských a slovenských šachistů na bowlingových drahách.

Více o celé akci najdete na www.slezanopava.cz/sachy.

-avi-