Turnaje se zúčastnilo celkem osmadvacet týmů, z nichž dvanáct skončilo už v kvalifikaci. Z nejlepší šestnáctky pak skupinami a následnou vyřazovací částí do malého finále o 3. místo postoupily ostravské hráčky Klára Žarnovická s Anežkou Faltínovou a brněnské volejbalistky Karolína Koláčková s Valerií Dvorníkovou. Po průtrži mračen, která tyto děvčatapotkala v jejich neúspěšných semifinálových bojích, byl souboj o bronz zápasem o to, kdo sebere více fyzických i psychických sil a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec musel rozhodnout až třetí set, ve kterém více odvahy prokázaly Ostravačky Žarnovická s Faltínovou a zvítězily 2:1 na sety.

Velké finále pak bylo zcela v opavské režii, když se do něj probojovaly nasazené jedničky Ema Šťastná s Veronikou Horáčkovou a soupeřkami jim byly jejich tréninkové parťačky Nela Tobiášová s Terezou Žídkovou. První set skončil kontrolovaným vítězstvím favoritek, ale ve druhém setu se Tobiášová se Žídkovou vzedmuly k úžasnému výkonu a dostaly se i k několika setbolům. Šťastná s Horáčkovou však nedopřály natěšeným divákům drama třetího setu a po vypjaté koncovce nakonec zvítězily výsledkem 2:0 na sety, a staly se tak vítězkami celého turnaje.

Z výsledků dalších domácích dvojic: Lucie Schusterová s Vendulou Zajícovou skončily na 5. místě; Aneta Melecká s Gabrielou Horáčkovou a Nela Sudová s Kristýnou Müllerovou na děleném 9. místě a jediným opavským týmem, který neprošel kvalifikací byly teprve mladší žačky Lucie Glombová s Nikol Schröterovou, pro které to byl vůbec první beachvolejbalový turnaj.