Mladé celky ze šesti zemí (Česko, Bělorusko, Německo, Maďarsko, Moldávie, Srbsko) jsou od včerejška v Opavě, kde se vracejí počtvrté v historii. „Hlavně si přejeme, aby se u nás všem týmům líbilo a dařilo se českému týmu,“ uvedla Daniela Cimingová, manažerka Tenis centra Opava.

I ona věří, že český tým si vybojuje v Opavě jedno ze dvou míst zaručujících postup do Galeova poháru. „Hodně budeme opět spoléhat i na podporu českých fanoušků. Věřím, že v Opavě budeme opět doma,“ přeje si nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Balaš.

Favorité jsou podle něj předem jasní. „Už podle postavení hráčů v žebříčku by se o postup měly rvát celky Německa, Česka a Maďarska,“ poznamenal Balaš, který nominoval Radima Urbánka, Jana Hradského a Tomáše Hanzlíka.

Ředitelka turnaje Markéta Weiningerová potvrdila, že v Opavě bude k vidění špičkový tenis. „Jedná se o mezinárodní akci, takže určitě můžeme hovořit o velké prestiži. Výborně se tak může prezentovat i opavský tenisový klub,“ poznamenala Weiningerová.

Fanoušci budou hodně zvědavi především na českého talentovaného hráče Radima Urbánka, který v březnu před utkáním Davis Cupu proti Francii trénoval s našimi nejlepšími hráči Radkem Štěpánkem a Tomášem Berdychem.

„Jeho styl má totiž blízko k nejzkušenějšímu francouzskému reprezentantovi Michaelu Llodrovi a toho tehdy chtěl nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil využít,“ připomněla Weiningerová. Všichni věří, že právě Urbánek dotáhne české dorostence do hlavní fáze Galeova poháru.

Ve hře jsou dvě postupová místa. Naše reprezentace by jedno z nich mohla obsadit. Potenciál na to rozhodně má. Čeští tenisté vstoupí do turnaje ve středu zápasem s Moldávií, který začíná už v 10 hodin. V případě postupu by je pak ve čtvrtek čekal klíčový duel s Maďarskem. Vstup je zdarma.

(dus)