Celá tato čtvrtfinálová série hraná na tři vítězné duely slibuje špičkový sport.

„Liberec je jeden z nejsilnějších týmů, který jsme mohli potkat. Dukla má mužstvo, které s klidem může hrát finále. Já si osobně raději přál České Budějovice,“ přiznává opavský trenér Martin Demar a rázem dodává: „Pokud ale chceme medaili, musíme porazit každého.“

Liberecká soupiska už na první pohled budí respekt.

„Mají nejsilnější lavičku z celé extraligy. Pokud chcete uspět, musíte se připravit ne na šest, ale na osm hráčů,“ podotýká Demar.

Opavská výhoda může spočívat v tom, že první dva duely hraje doma, což platí i případném pátém zápase. „Je to výhodou. Základem úspěchu je ale celou sérii dobře rozehrát. Pokud se nám to povede, postup nabude reálných rozměrů,“ míní opavský stratég.

Opavští již během sezony svedly s Libercem velké bitvy. „Nesmíme se vzdávat za žádných okolností. Hrát až do posledního míče. Kluci se o tom v této sezoně ve dvou případech sami přesvědčili. Já osobně svému týmu hodně věřím,“ hlásá trenér opavského výběru.

Po víkendovém volnu se celá týdenní příprava bude upínat právě ke klíčovým zápasům sezony. „Musíme se hlavně na sérii naladit dobře psychicky. V takových utkáních rozhodují maličkosti, a jak jsem již řekl, dobrý začátek,“ konstatuje Martin Demar. Společným rysem opavských volejbalistů ve vyřazovacích bojích bude neoholená tvář. „Žádné barvení hlav a podobné věci nechystáme. Lidem se chceme do paměti vrýt výkonem na hřišti. Nicméně po celé naše tažení v play off se nebudeme holit,“ podotkl Demar.

Velkým hnacím motorem opavského souboru jsou vlastní fanoušci. „Několikrát nás dokázali zvednout. Naposledy proti Ostravě. I v play off na ně spoléháme. Tato série pro ně bude velkým sportovním zážitkem, to jim slibuji,“ vzkázal do ochozů opavský trenér.

První zápas je na programu v pátek od 18 hodin, odveta pak v sobotu o den později. Poté se celá série stěhuje do Liberce.