Na loňské Noci bojovníků se potvrdilo, že bojové sporty v Krnově táhnou. Šestnáct stovek návštěvníků hovoří samo za sebe.

„Mělo to neskutečnou atmosféru. Box a thaibox mají v Krnově obrovskou tradici a lidi stále zajímají. Doufáme, že letos se v útrobách krnovského Slezského domova sejde podobné množství diváků," vysvětloval Josef Pröschl, jehož Thaibox Opava tuto akci organizuje ve spolupráci s Fight Clubem Krnov.

Program Noci bojovníků je velice atraktivní. V thajském boxu se uskuteční celkem sedm zápasů. V jednom z nich proti sobě nastoupí ženy. Šest duelů je naplánováno i v klasickém boxu. Domácí publikum se může těšit na krnovské thaiboxery Gregoriose Akritidise nebo Thomase Meliose. Do thaiboxerských utkání zasáhne i Opavák Patrik Repper.

Neméně zajímavý je také program boxu. Se svou bohatou kariérou se bude loučit místní legenda Stanislav Bártek, který loni ve věku osmatřiceti let vybojoval v Karviné třetí titul mistra republiky v kategorii nad 91 kilo. Proti němu se v ringu postaví Josef Pekárek.

„Zajímavostí určitě je, že boxovat bude i manažer krnovského hokejového klubu Roman Tichý," uvedl Josef Pröschl. Z Opavy přijedou boxeři Ladislav Groda a Jiří Sýkora. Noc bojovníků je vlastně také mezinárodní akcí. „Představí se i hodně šikovný thaiboxer z Polska Oleg Brezowsky," poznamenal organizátor celé akce.

Na závěr se sluší dodat, že část výtěžku ze vstupného bude věnován na charitativní činnost.

Petr Dušek