Poslední zápasy vynechal, naskočil do duelu s pražským USK, další ale Václav Bujnoch nehrál, proti bylo jeho levé koleno.

„Ozvalo se operované koleno. Nateklo mi, musel jsem na punkci a injekci,“ prozradil opavský křídelník. Důvodem zdravotních problémů byla vysoká zátěž. „Asi toho bylo už moc. Utkání šly v rychlém sledu, zátěž byla velká a koleno řeklo dost,“ pokračoval Václav Bujnoch v povídání.

Do čtvrtečního střetnutí s Nymburkem už ale nastoupí. „Poslední tři dny jsem naplno trénoval, koleno sice trošku pobolívá, ale dá se v klidu hrát,“ pousmál se pětadvacetiletý basketbalista, kterému se proti Nymburku v poslední době osobně daří. „Je to spíše náhoda. Zápasy s Nymburkem beru jako dobrou konfrontaci, na vzájemné souboje se těším,“ dodal Bujnoch.

Reprezentační přestávka bodla celé Opavě. „Těšili se na ni všichni. Konečně jsme měli volný víkend. Dobyli jsme baterky a věřím, že i výsledkově půjdeme nahoru,“ je optimistou ostravský rodák.

Po Nymburku čekají Opavské zápasy na palubovkách soupeřů, a to v Paříži, Kolíně a Ústí nad Labem. „Hrajeme nyní hlavně venku, ale doma jsme ztratili zápasy, které jsme měli uhrát, nyní je třeba bodovat venku a posunout se v tabulce nahoru,“ podotkl Václav Bujnoch, který by chtěl překvapit ve čtvrtečním zápase s Nymburkem. „Je třeba potěšit naše diváky. Nymburk měl hodně reprezentantů, bude bojovat s únavou, musíme toho využít,“ zakončil jeden z nejlepších opavských střelců.