Jedním z mála hráčů, kteří v opavské sestavě snesli přísnější měřítko, byl křídelník Václav Bujnoch, autor 18 bodů.

V prvním poločase jste se ještě drželi, průběžný stav vypadal nadějně. Ovšem přišla třetí čtvrtina, kterou jste vůbec nezvládli. Co se stalo?

První poločas byl ještě jakžtakž. I když jsme nehráli dobře, se soupeřem jsme se bodově drželi. Bohužel po přestávce nám odešel doskok. Nechali jsme se odstavovat, Fribourg dával koše z druhých šancí. Během této časové pasáže měli domácí devět útočných doskoků, a to je moc špatné číslo.

V domácím duelu hrála Opava agresivně, bojovala na hranici možností, nyní tomu tak nebylo.

Měli jsme sice více faulů, ale nehráli jsme tvrdě. Nebylo to z naší strany dobré. Švýcaři hráli tvrději, my jsme na to nebyli schopni zareagovat.

Mohlo svou roli sehrát daleké cestování?

Na to se vymlouvat nechceme. Měli jsme celý den na odpočinek, hrálo se až večer.

Jak jste vnímal atmosféru v hale?

Na to, že nejsme atraktivní soupeř, byla hala slušně zaplněná.

Souhlasíte, že Fribourg byl hratelný?

Byl hratelný, v prvním poločase to bylo vidět, prohrávali jsme pouze o tři body. Po přestávce jsme to chtěli zlomit a jít přes ně. Bohužel přišla takováto facka.

Máte za sebou dva zápasy v Lize mistrů. Jak je vnímáte?

Soupeře bych nesrovnával, je to hlavně o nás. Bereme to jako velkou zkušenost. Hrajeme s kvalitními týmy. Tato konfrontace bude pro nás velkým přínosem pro českou ligu.

S náročným programem se zatím bijete dobře?

Začíná se to pořádně kupit, ale ta pořádná porce zápasů teprve přijde.

V sobotu hostíte Svitavy. Je to o tom rychle přepnout.

Přesně tak. Musíme dobře zregenerovat, ať jsme svěží. Svitavy jsou těžkým protivníkem, omladily kádr, hrají basketbal bez zábran. Vím jedno, náš výkon z Fribourgu by nestačil ani na Svitavy.