Oba opavští soupeři zažívají parádní vstup do sezony, když své dosavadní dva zápasy s přehledem vyhráli. „Malenovice a Vsetín patří dlouhodobě ke špičce první ligy,“ začal s charakteristikou obou soupeřů opavský útočník Václav Schreiber.

Malenovické v obou zápasech táhl Daniel Pešat, autor pěti kanadských bodů. „Malenovice mají tým postavený z urostlých hráčů, my musíme na ně vletět, dát rychlé branky a, jak se říká, vzít jim vítr z plachet,“ hledá cestu k úspěchu Schreiber. Jeho tým z úvodních dvou kol vyválčil tři body, když vyhrál v Sudoměřicích, ale o den později nestačil na Hodonín.

„Budu se opakovat, ale v Hodoníně se vyhrát nedalo, třeba to, co předvedli sudí, nemá s hokejbalem nic společného,“ kroutí hlavou autor jedné z branek do sudoměřické sítě. V neděli vyzvou Slezané Vsetín, ten momentálně okupuje první místo. „Uvidíme, co předvedou u nás. Hodně se také bude odvíjet od toho, v jaké sestavě Vsetín i Malenovice u nás nastoupí,“ zamýšlí se Václav Schreiber.

Opava by měla být kompletní, tedy až na obránce Šindláře, který má studijní povinnosti. V týdnu sice kvůli viróze netrénovali Christ s Přikrylem, ale oba by o víkendu měli hrát, stejně tak Jiří Hendrych, který v prvních dvou kolech absentoval. „Před sezonou jsme si řekli, že chceme hrát na špici, k tomu je zapotřebí vyhrávat hlavně doma,“ zdůrazňuje Schreiber.

Sobotní zápas na hřišti v Kylešovicích začíná ve 14 a nedělní v 10 hodin.