Martin Demar

Trenér opavských volejbalistů a bývalý úspěšný reprezentant, který působil například ve Francii nebo Švýcarsku. Posledním týmem před koncem jeho aktivní kariéry se pro něj stala Opava, kterou momentálně vede v bojích naší nejvyšší volejbalové soutěže.
Nejkurióznější vánoční dárek? Pro mě je kuriózním dárkem, když dostanu nějaké nářadí. To akorát tak opráším (smích – pozn. red.).
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Bylo to před lety v Nice, které se nachází na francouzské riviéře. Sešli jsme se zde s Jakubem Novotným a samozřejmě s našimi rodinami. Pamatuji si, že každý přinesl svůj salát. Rozebírali jsme tradice v různých zemích. Byl to opravdu krásný zážitek, na nějž nikdy nezapomenu.
Kapr, nebo řízek? Všechno.
Polévka hrachová, nebo rybí? Rybí.
Stromek živý, nebo umělý? Živý. Mám rád vůni lesa.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek
Vánoce doma, nebo na horách? Určitě doma. Každoročně trávíme vánoční svátky v naší chatě u Prahy, která se nachází v lesích. Když napadne sníh, je zde opravdu nádherně. Vánoce na horách musí být také skvělé, ale nedokážu si představit, že bych je slavil jinde než právě na chatě.

Stanislav Fiala

Současný masér opavských volejbalistů, který v minulosti působil ve stejné roli i u českého reprezentačního výběru.
Nejkurióznější vánoční dárek? Netradiční dárky jsem dostal právě od vašich novin. Na Silvestra jsme vydali články o tom, že zpívám v SuperStar a chystám se na olympiádu.
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Určitě se jedná o vzpomínku z mládí, když nám bylo okolo pětadvaceti let. Účastnili jsme se vánočních turnajů ve stolním tenise. Byly to parádní kulturní akce, na které jsem se vždycky strašně moc těšil.
Kapr, nebo řízek? Kapr.
Polévka hrachová, nebo rybí? Hrachová.
Stromek živý, nebo umělý? Bydlím s rodiči a již asi deset let máme umělý stromek, protože se nám živý nechce nikdy uklízet.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek. Buďme Češi.
Vánoce doma, nebo na horách? Vánoce trávím doma v rodinném kruhu. Je ale pravda, že jednou jsem byl na Silvestra na horách a bylo to nádherné.

František Géla

Sportovní fotograf Opavského a hlučínského deníku a Regionu. Svou kariéru započal v deseti letech, kdy poprvé osahal fotografický aparát, a už u řemesla zůstal. Momentálně se věnuje focení různých sportovních událostí.
Nejkurióznější vánoční dárek? Jednou mi spolužačka o Vánocích napekla perník, který však dala do aktovky, v níž se rozbil. Místo tradičního perníku jsem tak obdržel perníkovou drť.
Nezapomenutelný vánoční vzpomínka? Nevím, čím to je, ale nějaká nezapomenutelná vánoční vzpomínka mi v paměti neuvízla.
Kapr, nebo řízek? Kapr, kterého jsem vlastnoručně nezabil.
Polévka hrachová, nebo rybí? Určitě rybí, protože je to tradiční české jídlo a já patřím k lidem, již dodržují tradice.
Stromek živý, nebo umělý? Umělý. Živý totiž živým moc dlouho nevydrží.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek.
Vánoce doma, nebo na horách? Lepší by to bylo asi na horách, ale slavím je doma.

Zdeněk Mateřanka

Přední opavský softbalista momentálně hájící barvy prvoligových Kunovic, kterým letos velkou mírou pomohl k záchraně. Bývalý hráč pražského Radotína, s nímž získal i titul v naší nejvyšší soutěži, zaznamenal jeden z největších úspěchů kariéry letos, když s českou reprezentací vybojoval na mistrovství Evropy v Dánsku zlaté medaile.
Nejkurióznější vánoční dárek? Nejkurióznější dárky jsem dostal hned dva. Během jedněch Vánoc mi byly naděleny dva župany, což se dost povedlo (smích – pozn. red.).
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Přesně na čtyřiadvacátého prosince se narodila má sestra.
Kapr, nebo řízek? Kapr. Respektive řízek z kapra.
Polévka hrachová, nebo rybí? Hrachová se smaženými rohlíčky.
Stromek živý, nebo umělý? Živý .Doma máme tří a půl metrový vánoční stromek z Jižní Ameriky, který se nazývá eukaria. Máme vysoké stropy, ale i tak do výšky může růst už pouhých dvacet centimetrů.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek.
Vánoce doma, nebo na horách? Určitě doma, protože mám manželku a dvě malé děti.

Jiří Neček

Sportovní koordinátor a fotbalový trenér.
Nejkurióznější dárek? Matně honím v paměti, ale jo, jeden mám. Jednou si náš mladý popletl dárky a ten, co byl určen manželce, dal mi. Jednalo se o bikiny.
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Tu mám stále před očima. Vždy trávíme svátky společně v širším rodinném kruhu. Těsně před večeří jsme šli před dům a nechali prostřený stůl se vším všudy, kapr, salát, prostě všechno. Náš pes toho využil, vběhl dovnitř a sežral celého kapra.
Kapr, nebo řízek? Máme kapra, ale osobně lososa.
Polévka hrachová, nebo rybí? Abych pravdu řekl, já jsem bez polívky (usměje se).
Stromek živý, nebo umělý? Jasně že živý, vůně jehličí dodá sváteční atmosféře ještě větší nádech.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek, o něčem jiném nemůže být řeč.
Vánoce doma, nebo na horách? Vždy slavíme doma, a to s celou rodinou. Už před svátky udíme maso. Po Štědrém dnu přijde řada na návštěvy. Užíváme si Vánoc se vším všudy.

Pavel Pumprla

Křídelník BK Opava.
Nejkurióznější dárek? Nejkurióznější vánoční dárek jsem dostal jednou od své malé sestry. Ta se během roku vždy snažila našetřit z kapesného alespoň nějaké peníze, za něž se vždy poté snažila každému něco koupit. Mi pod stromeček dala oboustrannou pastelku.
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Každé Vánoce mají své kouzlo. Pro mne byly nezapomenutelné zvláště ty z dětství a pak také ty poslední, loňské, které jsem poprvé trávil se svou přítelkyní. Také ty letošní Vánoce budou jistě zajímavé. Poprvé je budeme trávit s naším novým pejskem. Jsme již nyní zvědavi, jak bude reagovat na hračky, které dostane.
Kapr, nebo řízek? Dlouho jsme mívali kapra. Teď, když mám ale poměrně malé sourozence, kteří ale ryby moc nemají v oblibě, tak míváme většinou kuřecí řízek a bramborový salát.
Polévka hrachová, nebo rybí? Polévka na vánočním stole musí být tradičně rybí. Tuto tradici doma poctivě dodržujeme. Ani si nepamatuji, že by někdy byla doma jiná možnost.
Stromek živý, nebo umělý? Když jsem byl mladší, tak jsem vždy trval na tom, že vánoční stromeček musí být živý. V posledních letech ale již míváme spíše umělý stromeček. Živý stromeček vždy provoněl byt, což jsem měl rád, a měl rozhodně něco do sebe.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Uznáváme jednoznačně poctivého českého Ježíška. Je fakt, že mám mladší sourozence, pro něž je právě tato věc hezkou tradicí. Vždy je pošleme do vedlejšího pokoje, kde vyhlížejí Ježíška. Mezitím jim pod stromeček nenápadně nanosíme dárečky. Sice se pomalu dostávají do věku, kdy děti přestávají na Ježíška věřit, ale tuto tradici dodržujeme. Je to myslím pěkné.
Vánoce doma, nebo na horách? Všechny mé Vánoce jsem vždy strávil doma. Nikdy jsem na hory ani jinam nevyrážel a stejně tomu bude také letos. Na Vánoce se již těším.

Václav Schreiber

Útočník opavských hokejbalistů.
Nejkurióznější dárek? Nejkurioznější, co jsem dostal, je zřejmě toaletní papír popsaný vtípky a příslovími, a nejkurióznější, co jsem dal, to budou asi úhledně zabalené šišky či lístky javoru, které měli symbolizovat kanadské dolary :)
Nezapomenutelná vánoční vzpomínka? Každé Vánoce jsou nezapomenutelné, takže je toho spousta a teď mě nic konkrétního nenapadá.
Kapr, nebo řízek? Určitě kapr, bez toho si snad ani nejde představit Vánoce, k tomu salát, neznám lepšího jídla.
Polévka hrachová, nebo rybí? Hrachová, rybí vůbec nemusím, polévka i hlavní jídlo z ryb, to mi nejde dohromady.
Stromek živý, nebo umělý? Už několik letmámedoma umělý, ale dlouhé roky jsme měli živý a brzy se k tomu vrátíme, ta vůně lesa je vždy příjemná a nenahraditelná.
Ježíšek, nebo Santa Claus? Ježíšek, nejsem zastáncem amerických zvyků, takže tady není co řešit.
Vánoce doma, nebo na horách? Nikdy jsem je neslavil jinde než doma, jsem na to zvyklý a zvyk je železná košile,nemám důvod na tom nic měnit.

Milí čtenáři, sportovní redakce Opavského a hlučínského deníku a Regionu by ráda popřála všem čtenářům příjemné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku. Doufáme, že i v příštím roce Vám budeme poskytovat ty nejlepší a nejkvalitnější informace ze světa sportu.
Tým sportovní redakce Opavského a hlučínského deníku a Regionu