„Opravená tělocvična nabídla skutečně ideální podmínky pro toto atletické klání a myslím si, že šlo o jediné místo na Moravě a ve Slezsku, kde se podobná akce dokázala uskutečnit. Závody probíhaly po celý den v rámci jedné plochy, takže se nemuselo nikam přecházet, poprvé byla použita také elektročasomíra, takže běhy byly opravdu na úrovni,“ sdělil na úvod jeden z organizátorů akce Jan Škrabal.

Soutěžilo se v osmi disciplínách a to: v běhu na 60 metrů, ve skoku dalekém, trojskoku, hodu medicinbalem, švihadle, driblingu s basketbalovým míčem, klicích a v lezích a sedech. Školní soutěž družstev ovládla ZŠ Englišova z Opavy, která nasbírala 32 587 bodů, druhá se umístila ZŠ Porubská z Ostravy se ziskem 30 164 bodů a trio nejlepších uzavřela ZŠ Marie Kudeříkové z Havířova (29 479 b.).

Družstvo jediného zástupce z Opavy tvořilo osm nadějných žáků a žaček ve složení: Petra Králová, Klára Polednová, Denisa Václavíková, Alžběta Valentová, dále pak Jan Capko, Josef Pfleger, Dominik Černín a Ladislav Fridrich.

V jednotlivcích celkově zvítězila Petra Králová se ziskem 5246 bodů, zajímavým faktem však je, že nezvítězila ani v jedné samostatné disciplíně, ale vyrovnané výkony ji vynesly na první místo. Druhá skončila třinecká žačka Vendula Copanidisová (5182 b.), která ovládla lehy sedy. Na bronzovou pozici pak dosáhla Anežka Hanousková z Havířova (5124 b.), která nenašla přemožitelku ve skoku dalekém.

V žácích rozdával úsměvy z nejvyššího stupínku Jan Capko (5796 b.), který byl nepřemožitelný v klicích, druhý skončil ostravský závodník Daniel Mikuš (5783 b.), jenž zase neměl konkurenci v atletických disciplínách, protože zvítězil v běhu na 60 metrů, skoku dalekém i trojskoku. Do třetice nejlepších se s výkonem 5764 bodů dostal i Josef Pfleger. Ten dohodil nejdál medicinbalem.

Opavští zástupci zvítězili v těchto dílčích disciplínách: Dominik Černý (švihadlo a dribling s basketbalovým míčem), Alžběta Valentová (60 metrů a trojskok), Denisa Václavíková (hod medicinbalem a dribling s basketbalovým míčem) a Klára Polednová (kliky).

Jan Šimek