Letošní ročník závodu bude klasicky mistrovstvím Moravskoslezského kraje v triatlonu, ale navíc je také součástí Českého poháru žákovských a dorosteneckých kategorií. Depo a kancelář závodů je na Hlučínském jezeře u kempu.

Prezence začíná už v 8.30 hodin pro závod dorostu, juniorů a dospělých a od 11.30 do 12.30 hodin pro závod benjamínků a žactva. „Závody jsou pro každého. Kategorie jsme vypsali jak pro benjamínky do 11 let, tak pro veterány. Pro nejmladší jsou připraveny okruhy v areálu štěrkovny, a to pro cyklistickou i běžeckou část,“ řekl ředitel závodu Jiří Sedláček.

Benjamínci absolvují sto metrů plavání, tři kilometry na kole a jeden kilometr běhu, na kategorii mladších žáků čeká tři sta metrů plavání, deset kilometrů na kole a dvoukilometrový běh, starší žáci se utkají na delších tratích - šest set metrů plavání, dvanáct kilometrů na kole a tři kilometry běhu.

Ostatní pak změří síly na tratích o délce sedm set metrů, pětadvacet kilometrů a sedm kilometrů. „Na cyklistickou část je povinná přilba,“ podotkl Sedláček a dodal: „Cyklistická trať bude vyznačena šipkami a na křižovatkách budou provoz zabezpečovat pořadatelé a policie.“

První kategorie startují před jedenáctou hodinou. Na první tři závodníky čekají v cíli medaile a věcné ceny. Chybět nebude ani tombola a diplomy. „Počasí bude skvělé, takže čekáme všechny, kteří chtějí závodit,“ řekl na závěr Jiří Sedláček. Další informace naleznete na www.cyklo.matera.cz.

(ifa)