Domácí trenér Martin Demar již mohl počítat s uzdraveným nahrávačem Chudíkem, který dostal šanci hned od začátku. „Potřebujeme aby se Pavol s ostatními kluky sehrál, přece jen absentoval dlouho,“ řekl trenér Opavy Martin Demar.

Domácí začali sympaticky, v prvním setu se soupeřem drželi dlouho krok, avšak poté co Pešl zvýšil na 21:23, tak se položili. I ve druhé sadě se Slezané dlouho drželi, a to i přesto, že jim nešel servis. Koncovka ale přinesla jejich selhání a po Čermákově smeči prohráli druhou sadu 21:25.

V polovině třetího dějství se podařilo domácím nepříznivý stav otočit. Bohužel ale k Rybníčkovi se nikdo nepřidal, a tak se jednalo pouze o chvilkovou záležitost. Liberec tažen skvělým Polákem chtěl opět nasadit k trháku ale v koncovce naletěl. Domácí se zvedli a dokázali výsledek otočit. Poslední slovo si vzal Rybníček a vrátil Slezany do zápasu.

Čtvrtá sada připomínala šachovou partii, navíc byla poznamenána několika minutovým výpadkem proudu. Tato pauza domácím prospěla a na palubovku vlétli jako uragán a hráče Dukly pasovali do roli statistů – 25:19.

Na řadu přišla zkrácená hra a v ní boj o každý míč, ovšem jen ze začátku. V euforii hrající Slezané Dukle nedovolili již vůbec nic a svůj velký obrat dotáhli do vítězného konce.

„Škoda koncovek v prvních dvou setech, nedařilo se nám příliš na smeči,“ začal hodnotit utkání opavský trenér Martin Demar. „Kluky ale musím pochválit. Zvýšenou bojovností se dokázali odrazit ode dna a zápas vyhrát. Myslím si, že i diváci dnes museli být spokojeni,“ usmíval se po utkání Martin Demar.

Opava – Liberec 3:2 (-22, - 21, 23, 19, 10)
Rozhodčí: Došlík, Grabovský. Diváci: 350

Opava: Chudík, Přikryl, Piovarči, Rybníček, Fila, Kotrch, libero Kovář – Rodek, Holiš
Liberec: Čermák, Pešl, Žáček, Nesvačil, Repák, Polák, libero Ticháček – Jeslínek, Dittrich, Vencovský