Vedoucí celek Nantes míří do dalekého Chaumontu, který se řadí k největším favoritům soutěže a v aktuální tabulce mu patří druhé místo. Sečteno podtrženo proti sobě nastoupí bývalí Opaváci, na jedné straně Jakub Rybníček s Jiřím Cerhou, na druhé Martin Demar.

„Všichni se na zápas těšíme. Hraje se o krále druhé ligy. My vedeme, ale bude to těžké, jedeme ven a čeká na nás bouřlivá atmosféra. V Chaumontu je volejbal sportem číslo jedna,“ podotýká Martin Demar.

„Minulý týden jsme doma porazili Brive 3:0, snad nám forma vydrží,“ doplňuje. Do dějiště zápasu vyrazila Demarova družina již v pátek. „Sice se hraje až v sobotu v osm večer, ale čeká nás téměř 800 kilometrů cesty. Teď ještě musím do půjčovny pro auto,“ hlásil v pátek dopoledne Demar.

Pro exopavského kouče bude souboj o to pikantnější, že v den zápasu slaví jednačtyřicáté narozeniny. „Nejhezčím dárkem by pro mě byla samozřejmě výhra, ale žiji v realitě, víme o síle soupeře,“ zvedá Demar varovně prst.

Pro své svěřence má připraveno malé občerstvení. „Beru do šatny basu českého piva a slivovici, kterou jsem dostal v Opavě od souseda Kapusňáka,“ pochlubil se oslavenec a dodal: „Jo, a volal mi Jakub Rybníček, ať mu dovezu bretaňské pivo.“

V dějišti zápasu zůstává. „Po utkání jdeme všichni Češi na společnou večeři,“ uzavřel Martin Demar.