Divákům se představilo v kategorii mini a mladších žaček celkem šedesát týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Opavský tým bojoval v kategorii mladších žaček a postupně porazil Karvinou 12:7, Zlín B 12:7, Trenčín 11:10, remizoval s SHK Kunovice 8:8, podlehl pozdějším finalistům z Prahy – Slavii Praha a Hájům Praha.

„V boji o třetí místo po vyrovnaném a bojovném zápase jsme porazily Havlíčkův Brod 8:6,“ řekla trenérka Opavy Dana Černínová. „Byla vidět i naše nejmenší děvčata, byl to jejich první turnaj, a nevedla si vůbec špatně. Vyrovnané zápasy a tři výhry na jejich kontě jsou slibným vstupem do jejich házenkářské kariéry,“ řekla ještě trenérka.

„Házenkářky na jihu Moravy velmi slušně reprezentovaly naše město a na házenkářské mapě si budují respekt soupeřů zápas od zápasu. Do budoucna máme na čem stavět, po sportovní stránce se nám daří, což dokazuje i postup našich mladších žaček na mistrovství republiky v Olomouci v polovině června, kde v konkurenci nejlepších týmů nechceme být jen do počtu,“ zakončila Dana Černínová.