Jaký vlastně byl ten skončený ročník? Byl úspěšný a to nejen proto, že celkově zvítězila Vřesina z Opavska.

Po celý rok se na sportovních kolbištích střetávaly Dobroslavice, Dolní Lhota, Hlubočec, Horní Lhota, Krásné Pole, Pustá Polom, Plesná, Těškovice, Velká Polom a právě Vřesina, která dominovala hned ve čtyřech disciplínách, a to v plavání, dráhových kuželkách, cyklistice a ve stolním tenise, kdy loni porazila trojnásobného vítěze této disciplíny, stolní tenisty z Hlubočce.

„Poslední soutěží byl turnaj v sálové kopané v Dolní Lhotě a byl opravdovým vyvrcholením soutěže. Vždyť až poslední zápasy rozhodly o celkovém pořadí obcí za celý rok. Turnaj v sálové kopané vyhrála Pustá Polom, druhá byla Horní Lhota a až třetí Vřesina, ale na jejím triumfu to nic nezměnilo,“ vrací se k loňskému ročníku Milan Nedvídek, jeden z organizátorů a propagátorů seriálu.

Velkolepé bylo i vyhlášení nejlepších, kdy za Vřesinou skončilo Krásné Pole a třetí Velká Polom. „Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v Těškovicích, které byly v loňském roce hlavní pořádající obcí. Zástupci všech deseti obcí převzali z rukou vedoucích sportovních her poháry za umístění a starosta Vřesiny také převzal putovní pohár pro nejsportovnější obec střední Evropy a okolí. Tedy tak, jak je uvedeno v propozicích soutěže,“ říká k vyhlášení Milan Nedvídek.

V programu, který následoval, pak všichni viděli dokument o Vesnických sportovních hrách, na parketu se vybouřila skupina aerobiku z Těškovic, pánské osazenstvo zaujala břišní tanečnice Fatima Lei, dámy naopak nadchl hlavně několikanásobný mistr České republiky a mistr Evropy v kulturistice Jan Kubík. Zpěvák Radek Zícha alias Elvis Presley revival, roztančil celý sál. K soutěži nejzpěvnější obec již nedošlo, protože do dvou rána zpíval celý sál.

Dnes, jen několik dní po začátku roku 2012, už ale sportovci myslí na další ročník. Sestavují své zpravidla čtyřčlenné reprezentace, přemýšlí o tom, jak nejlépe uchopit své pořadatelství jednotlivých disciplín, protože každá z obcí pořádá alespoň jednu soutěž.

„Jelikož v malých vesnicích není pro občany tolik příležitostí ke sportovnímu vyžití, je tato celoroční soutěž to pravé, co můžeme nabídnout. Mezi disciplínami si můžou vybrat všechny věkové kategorie. Starší se tak věnují lukostřelbě, sportovní střelbě nebo dráhovým kuželkám, mladší ročníky dominují v běhu, cyklistice, plavání,“ říká ještě k Vesnickým sportovním hrám Milan Nedvídek.