Poslední disciplínou letošního roku byl plavecký závod. Pořadatelem bylo Krásné Pole a v bazénu v Ostravě-Porubě si doplavalo pro třetí místo v závodu družstvech, na druhém místě skončila Dolní Lhota a prvenství získal tým Vřesina.

V soutěži jednotlivců se na první příčce umístila stálice Michell Vokounová z Vřesiny, která sto metrů uplavala za jednu minutu a pět desetin vteřiny. Druhé místo překvapivě vybojoval Ondřej Drozdek z Kyjovic a bronz získal Petr Marek z Krásného Pole.

Vesnické hry jsou celoroční soutěží, které se účastní deset týmů z regionu a utkávají se v jedenácti kolektivních i individuálních sportech.

Putovní pohár bude vítězům slavnostně předán 29. listopadu v Domě zahrádkářů ve Vřesině. Soutěže mezi spřátelenými obcemi jsou velmi populární a účastníků i diváků neustále přibývá. Na příští rok se již chystají jubilejní dvacáté Vesnické sportovní hry a pořadatelé doufají, že přilákají ještě více účastníků.

Která družstva letos vítězila?Sálovou kopanou vyhrála Horní Lhota, dráhové kuželky Velká Polom, stolní tenis Plesná, která dominovala také v badmintonu, přespolní běh vyhrála Dolní Lhota, volejbal ovládlo Krásné Pole, nohejbal Velká Polom, lukostřelbu vyhrála Horní Lhota, cyklistický závod Vřesina, sportovní střelbu Velká Polom a plavecký závod Vřesina.