Trať závodu měřila 21 kilometrů a vedla terénem z Plesné k Děhylovu, kolem řeky Opavy a Hlučínského jezera, do kopců u Dobroslavic a Plesné. Těžký závod nakonec dokončilo 169 cyklistů.

Vedle sportovců z Vesnických sportovních her (VSH) startovali také cyklistické týmy. O dobré úrovni závodníků z řad VSH svědčí již zmíněný fakt, že celkovým vítězem se stal právě Viktor Klos, který hájil barvy Horní Lhoty.

Vítěz trať zdolal v čase 42 minut a 31 vteřin, za ním proťal cílovou pásku Tomáš Kalita z MIKE BIKE Cycling teamu a Tomáš Veslý z týmu Bag Bike. Druhým závodníkem v rámci VSH byl Jakub Schichel a třetí místo získal Petr Košař, kdy oba jmenovaní patří k domácímu týmu Plesné.

Obec Plesná se tak stala vítězem této disciplíny před Vřesinou a Krásným Polem. Vesnické sportovní hry tak mají ve svém jubilejním 20. ročníku za sebou již devátou disciplínu. Poslední říjnová sobota bude v programu her patřit střelbě, kterou pořádá obec Hlubočec.

Vesnické sportovní hry 2015 pak uzavřou plavecké závody na 100 metrů a závěrečný večírek v Horní Lhotě, kde budou také korunováni vítězové.

Petr Večeřa