Patnáctý ročník vesnických her tradičně zahájila plavecká soutěž na sto metrů v bazénu v Hrabůvce. Zvítězil Vojtěch Dolba z Dolní Lhoty, druhý byl Tomáš Matera z Dobroslavic a třetí Adam Černín z Hlubočce.

„Vítězný Dolba zaplaval 100 metrů za 57 vteřin a potvrdil, že úroveň všech disciplín jde pořád nahoru a výkony, které před časem stačily na přední umístění, jsou dnes již běžným standardem,“ řekl k úrovni závodu Milan Medvídek z Hlubočce, obce, která je letošní pořadatelskou obcí ročníku.

V družstvech zvítězily Dobroslavice před Krásným Polem a Velkou Polomí. Další soutěží byl stolní tenis, který se uskutečnil první únorovou sobotu v Pusté Polomi. Potvrdila se zase stoupající úroveň hráčů a tým Hlubočce, vítěz posledních dvou ročníků, měl co dělat, aby vyhrál do třetice za sebou.

Podařilo se to jen díky vyššímu umístění Tomáše Černína z Hlubočce, který vybojoval bronzovou příčku v jednotlivcích. Zvítězil Petr Heil z Horní Lhoty, stříbrný byl Petr Synek z Plesné. V družstvech zvítězil Hlubočec před Vřesinou se stejným počtem bodů a třetí Plesnou.

Pořadatelská obec tohoto ročníku Hlubočec je po dvou soutěžích celkově na prvním místě, před Vřesinou a KrásnýmPolem. Už tuto neděli, 28. března, se odehraje soutěž v badmintonu, který měl loni premiéru. „Loňská badmintonová premiéra byla úspěšná.

Zdá se, že se nastálo uchytil v programu jedenácti disciplín. Hráči badmintonu z Plesné, Dolní Lhoty a Velké Polomi jsou na mimořádné úrovni, uvidíme, zda rok stačil ostatním týmům se k nim přiblížit. Jistě to řádně zamíchá celkovým pořadím soutěžících obcí,“ soudí o dalším kole Milan Medvídek.