I přes problémy se sestavou to opavští veteráni zvládli na výbornou a za výhru a remízu si připsali čtyři body.

Opavští nebyli pro domácí zápasy kompletní, chybělo několik hráčů, kteří absentovali kvůli zranění nebo pracovním povinnostem. A tak do prvního utkání proti druhé Porubě nastoupilo jen sedm hráčů do pole a do branky nováček veteránských soutěží, do loňského roku brankář áčka mužů Pavel Habram.

„Chytal jsem ostrý zápas asi po tři čtvrtě roce, takže nervozita byla. Ona veteránská soutěž je trochu jiný florbal než u mužů,“ uvedl debutant mezi tyčemi. Utkání Opavy s Tigers Poruba začalo hodně opatrně. Oba protivníci se sice tlačili do zakončení, ale obrany hodně střel zblokovaly. A tak v první třetině branka nepadla. Skóre se měnilo až dvě minuty před druhou sirénou, kdy se dorážkou prosadil opavský Petr Baránek.

Ostravští vyrovnali nenápadnou střelou přes beky ve třetí minutě poslední třetiny. Ale P.E.M.A. si nechtěla nechat body vzít. Na konci zápasu využila nedisciplinovanosti protivníka, když Přemysl Novák využil přesilovku. Stejný hráč pak přes tři čtvrtiny hřiště trefil ještě prázdnou klec Tygrů a pečetil vítězství Opavy na 3:1.

FBC Tigers Poruba - SK P.E.M. A. Opava A 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky Opavy: Baránek (Hrabec), Novák 2 (Schneider)

Proti Vítkovicím opavská sestava ještě prořídla. „Říkal jsem si, že to nejspíše nemáme moc šancí, když máme šest kluků do pole a oni tři útoky a dvě obrany,“ povídal opavský gólman. Vítkovice hned ve druhé minutě vedly, když se prosadily ve skrumáži před brankou. Naštěstí hned za minutu Jiří Černohorský střelou „od modré“ vyrovnal. Pak už Opavští vždy vedli a Vítkovice musely dotahovat.

„Ale herně byl soupeř lepší. Procházel bez problémů středem hřiště a dostával se do šancí. Naši hráči od nich stáli strašně daleko a tím jim dávali prostor k zakončování,“ popisoval průběh zápasu Habram. Přemysl Novák pak v páté minutě poslal Opavu do vedení, ale Ostravští tři vteřiny před koncem zužitkovali dobrého clonění před brankou domácích, 2:2.

Ve druhé části padly tři branky. Za Opavu se znovu dvakrát trefil Přemysl Novák. Ostrava kontrolovala jen jednou. Opava držela vedení až do druhé minuty třetí třetiny, kdy se míček nešťastně odrazil od nohou hráčů před brankou až do opavské sítě, 4:4. V posledních čtyřech minutách hráli Opavští v oslabení, ale přes obrovský tlak a šance Vítkovic už gól nepadl.

„Na to, že to před zápasy vypadalo, že vyjdeme naprázdno, tak čtyři body jsou skvělý úspěch. Za ten bod s Vítkovicemi musíme být nakonec rádi, protože v závěrečné přesilovce nás doslova mleli,“ zhodnotil zápasy brankář Habram. Opava se tak dostala na třetí příčku soutěže se stejným bodovým ziskem jako druhá Poruba.

1. SC WOOW Vítkovice A - SK P.E.M.A. Opava A 4:4 (2:2, 1:2, 1:0)
Branky Opavy: Novák 2 (Hrabec, Černohorský (Novák), Reichel (Hrabec)
Opava: Habram – Schneider, Vachtarčík, Černohorský – Hrabec, Růžička, Novák, Reichel, Baránek