Dvě výhry juniorů

Vítkovičtí přijeli ve velice okleštěné sestavě, zatím co hráči S.K. p.e.m.a. disponovali třemi útočnými a dvěma obrannými řadami.

V prvním vzájemném měření sil v tomto ročníku Ostravští Opavu porazili. V tomto utkání však drželi krok pouze deset minut. Slezané se rozstříleli a duel změnili v exhibici. V poklidném až rekreačním tempu si po třetinách 4:0, 3:0 a 4:0 dokráčeli k jednoznačnému vítězství 11:0.

Hattrickem se blýskl Dominik Škrabal, po dvou gólech přidali Matěj Halámek, Karel Boželník a Michal Elbl, jednou se trefili Martin Štěrba a Tomáš Rádek. Brankář Michal Kuča si připsal první čisté konto v soutěži.

Druhý duel, s Paskovem, naopak nebyl vůbec jednoduchý. Saurians se ze začátku snažili Opavu zastrašit, hlavně tvrdými zákroky u hrazení. Rozhodčí však jakýkoliv přestupek nekompromisně trestali.

Po první třetině vedli Opavští 2:1. Hned na začátku druhé části se nechal hloupě vyloučit útočník Daniel Šimera. Za zásah holí do hlavy soupeře vyfasoval pět minut. Paskovu se během přesilovky podařilo dvakrát skórovat a otočit stav ve svůj prospěch. Opavané sice krásnou standardkou vyrovnali, ale vzápětí znovu inkasovali.

Těsně před druhou sirénou bylo ještě za faul proti p.e.m.ě. nařízeno trestné střílení, které však domácí hráč zahodil. Opava paradoxně rozhodla o svém vítězství ve dvou vlastních oslabeních. V polovině posledního dějství v jednom z nich vyrovnala.

Pět vteřin před koncem utkání využil Michal Elbl katastrofální nedorozumění soupeřova brankáře s obráncem, uzavřel svůj hattrick a rozpoutal opavskou radost, 5:4. Jednu branku ještě zaznamenali Matěj Halámek a Pavel Petržela. „Jsme spokojeni nejenom s bodovým ziskem, ale hlavně s předvedenou hrou. Proti Vítkovicím bylo otázkou času, kdy je uběháme. Takže o našem vítězství nebylo po první třetině prakticky pochyb. Druhý zápas byl strašně těžký. A hodně vyhrocený. Paskov hrál výborně. Jsem rád, že jsme se jim vyrovnali v osobních soubojích, ale měli jsme zbytečně moc vyloučených. Mužstvo musím ale za krásnou hru pochválit, kluci nechali na hřišti opravdu všechno, výborně zachytal brankář Jirka Herudek,“ hodnotil výkon týmu opavský trenér Jakub Poláš.

SK p.e.m.a. Opava - SSK Vítkovice 11:0 (4:0, 3:0, 4:0) Branky a asistence: Škrabal 3 ( Černín), Halámek 2 ( Boželník), Boželník 2 (Terchovan), Elbl 2 (Šimera 2), Štěrba (Škrabal), Rádek (Černín)

Paskov Saurians - SK p.e.m.a. Opava 4:5 (1:2, 3:1, 0:2) Branky a asistence: Elbl 3 (Šimera, Krátký), Halámek (Petržela), Petržela (Šimera)

Opava: Hrudek, Kuča – Petržela, Krátký, Balnar, Černín – Terchovan, Boželník, Halámek, Elbl, Šimera, Rádek, Majewski, Škrabal, Štěrba .

(hab)

Florbalové žákyně opět úspěšné

Torpedo Pegres Havířov přijelo do Šumperka v nejsilnější sestavě. Opavačky hned od úvodního hvizdu dokazovaly, kdo vede ligu, a svého soupeře zatlačily do hluboké defenzivy. Z obrovského množství střel se do branky bohužel dostala jen jediná. Soupeř sice z ojedinělé rozehrávky vyrovnal, ovšem to bylo z jeho strany vše až do konce utkání. Opavačky okamžitě kontrovaly, opět se ujaly vedení a ve třetím dějství přidaly ještě tři krásné branky.

Ve druhém duelu čekal na děvčata z Opavy soupeř nadmíru zdatný, neustále se zlepšující FBC Asper Šumperk. I toto utkání však probíhalo v podstatě podle stejného scénáře jako to první. Obrovský tlak, spousta nepřesných střel a rychlá branka v úvodu. Soupeř občas zahrozil pěknou kombinační akcí, která když už prošla i obranou, tak ji v poklidu zneškodnila brankářka Opavy.

Zkušeně zvládnutý závěr pak určil na branky velmi hubený stav utkání. „Ani se mi nechce blíže hodnotit odehrané zápasy. Momentálně se vezeme na euforické vlně vítězů a i já si to patřičně vychutnávám. Snad jen tolik, že holky zabraly, jako ostatně vždy, a neztratily ani bod. Náš největší konkurent v boji o titul, ostravské Pepino, svá utkání vůbec nezvládl, a to znamená, že nás z trůnu již nikdo nesesadí a už dva zápasy před koncem soutěže můžeme slavit titul mistryň ligy,“ uvedl spokojený trenér Přemysl Novák.

SK p.e.m.a. Opava - Torpedo Havířov 5:1 (1:0,1:1,3:0) Branky a asistence: Kleinová (Quittková), H. Sládečková, Quittková, E. Sládečková (na obě Čermáková).

SK p.e.m.a. Opava - Asper Šumperk 1:0 (1:0,0:0,0:0) Branka a asistence: H. Sládečková (Schreierová).

Opava: Hermanová - Apltauerová, Schreierová, Králová, Přibylová – E. Sládečková, H. Sládečková, Čermáková, Quittková, Kleinová, Bernardová.