„Nikdo se mnou v Opavě o novém kontraktu nejednal. Pochopil jsem to tak, že o mne není zájem, proto jsem začal jednat s jiným klubem z Mattonky, což jsem také oznámil panu Štěničkovi,“ poznamenal opavský odchovanec.

To, že by měl problémy s trenérem Klapetkem, vyvrací. „V každém kolektivu vždy k něčemu dojde, ale o nic zásadního nešlo. V tom bych rozhodně problém neviděl,“ podotkl jednadvacetiletý basketbalista, který na rozdíl od svých spoluhráčů již netrénuje.

„Nemám smlouvu, navíc se připravuji na zkouškové období,“ doplnil Viktor Cvek. Ke svému případnému odchodu ještě řekl: „V Opavě hraji od dvanácti let, potřebuji i změnu, ale na druhou stranu se může také stát, že tady zůstanu. Uvidíme ale, zda nějaká jednání proběhnou,“ pokrčil rameny Cvek.

Jinak právě skončenou sezonu hodnotí pozitivně. „Po těžkém losu jsme se v dalších zápasech chytili. Dokonce se nám dařilo držet šestou příčku. Závěr základní části již tak dobrý nebyl, zbytečná porážka s Ostravou a domácí neúspěch s USK pokazil trochu dojem,“ ohlédl se Viktor Cvek a dodal:

„Podruhé za sebou jsme se dostali do play off, a to je myslím dobrou vizitkou.“ Své výkony rozebírat nechtěl. „Od toho jsou jiní. Jsem rád, že jsem mohl hrát jak za první tým, tak za béčko,“ uzavřel Cvek.

-- původní zpráva --

Basketbalista Viktor Cvek chce opustit Opavu

Opavský odchovanec Viktor Cvek chce opustit Opavu a jedná s Brnem. Tuto informaci potvrdil i manažer BK Opava Dušan Štěnička. „Oznámil nám, že chce jít do Brna. Důvodem je prý trenér David Klapetek,“ řekl Štěnička, který nad chováním mladého basketbalisty kroutí hlavou.

„Je vidět, že on či Michal Čarnecký jiného trenéra nezažili. Jejich starší spoluhráči, kteří prošli více kluby přitom tvrdí něco jiného. Sami říkali, že David patří k těm nejlepším, se kterými spolupracovali,“ podotkl opavský manažer.

„Podle mě někteří nevědí, co vlastně chtějí. Já ale věřím, že se s Viktorem na dalším kontraktu domluvíme.“

Dalším velkým otazníkem je Michal Čarnecký. „U něj je to jasně dané. Pokud ho někdo vykoupí ze smlouvy, má ho. Každopádně je vidět, že Čarnecký potřebuje změnu, my mu rozhodně v odchodu nebráníme,“ podotkl Štěnička a dodal: „Ale na druhou stranu zadarmo ho pustit nemůžeme.“

Hovoří se o tom, že o Čarneckého projevil zájem Prostějov, podle informací Deníku to ale zase až tak horké není.

Pavel Novák míří také do Brna

Pavel Novák, basketbalový křídelník, který v Opavě po této sezoně skončil, má namířeno nejspíše do Brna. Obě strany se nyní domlouvají na výši hráčova platu.

Velký zájem ze slovenského Svitu zaznamenal pivot Ondrej Šoška, kterého chtěla do svých řad zlákat i Žilina. Zkušený Slovák sice preferoval Českou nejvyšší soutěž, nakonec ale by měl zamířit na rodné Slovensko.

Třetí z odchozích Daniel Douša by měl posílit pražskou Spartu.