Do bojů zasáhlo pětadvacet účastníků. V kategorii žen si v plavání vytvořila Jana Gřešková čtyřicetisekundový náskok, který dokázala na třech cyklistických okruzích mírně navýšit. Její pronásledovatelkou byla především Milena Halamová, která se pokoušela navázat na své předloňské vítězství.

Skvěle připravená Gřešková však potvrdila svůj letošní výrazný výkonnostní vzestup a během závěrečného běhu nedala soupeřkám šanci. „V této fázi závodu došly síly Halamové, která musela přepustit nejen stříbrnou příčku Věře Ryplové, ale i bronzovou Jindřišce Kadlecové, o jejichž nezměrné bojovnosti již bylo podáno mnoho důkazů,“ uvedl hlavní organizátor Sporttouru Arnošt Pavelek.

V mužském startovním poli chyběl dvojnásobný vítěz Roman Vícha a čekalo se, že jeho roli převezme loni druhý Oskar Kubíček. Nakonec se všechno vyvíjelo úplně jinak. Do vedení šel hned z vody po 400 m podle očekávání Vladimír Klapetek, nejbližší soupeři – Oskar Kubíček, Jan Šrajer a Vít Halama - za ním drželi až do poloviny cyklistické části 12 km zhruba minutový odstup, který se však zkracoval.

Následný defekt Klapetka ještě zpomalil, Vít Halama překonal Oskara Kubíčka a začal se blížit k vedoucímu závodníkovi. Do běžecké části už šel Halama na první příčce a při čtyřkilometrovém běhu již nepřipustil změnu.

Vít Halama dosáhl vítězně cíle za 59.36 a protože Kubíček již neměl dost sil k pronásledování Klapetka, mohl vedoucího borce seriálu dostihnout už jedině veterán Jan Šrajer. Přes veškeré úsilí se mu to však nepodařilo, a tak Klapetek byl v cíli druhý za 1.01.21, o pět sekund před Šrajerem.

Oskar Kubíček se spokojil se čtvrtým místem před dotahujícími Janem Ticháčkem a Ivanem Šormou, sedmého místa si bude cenit Pavel Vašek. Bojující tým D.D.T. nasbíral nejvíce pomocných bodů a stal se vítězem kolektivní soutěže - a protože MASH 4077 tentokrát neměl dost borců na startu, zkrátilo se jeho vedení před D.D.T. v seriálu na pouhé tři body.

(rob, pav)