Skóre zápasu otevřel tříbodovým hodem Filip Zbránek. Hosté ještě dokázali vyrovnat, pak už ale bylo utkání v režii zkušenějšího celku. První čtvrtina skočila 31:24 ve prospěch hostujícího celku a rozdíl ve skóre narůstal až do poločasových 53:37.

Hodně prostoru dostal po zranění se zotavený Radim Klečka spolu s Lukášem Bukovjanem, zatímco playmaker Jakub Šiřina či střelec Luděk Jurečka spíše "kibicoval" z lavičky.

"Zápas jsme chtěli využít k rozehrání hráčů, kteří doposud nedostali tolik prostoru. Hlavně Radim Klečka byl po zranění na hřišti přes 30 minut," řekl po utkání Kryštof Vlček a pokračoval: "V tomto střetnutí splnilo účel. Úplně spokojen ale být nemohu, protože hlavně v obraně jsme spolu málo mluvili a je co zlepšovat."

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 99:71
Navrátilec po zranění Radim Klečka: Nebylo to ono, potřebuji se rozehrát

Vstup do druhé půle byl trochu nervóznější, neboť domácí mladíci na hřišti přitvrdili, což ale proti statnějším hráčům Opavy nepadlo na úrodnou půdu. Po tvrdém zákroku na Jirku Štěpánka se pak hodně zlobil debutující Kryštof Vlček.

Opavu zdobila střelba za tři body, v čemž jí domácí mladíci nedokázali sekundovat. Třetí čtvrtinu zakončil trojkou s klaksonem Jakub Šiřina (52:73), konečnou podobu výsledku pak dal jak jinak než trojkou Jirka Štěpánek a zakulatil tak bodový součet na rovných 100.

EGIS Kormend - BK Opava 80:100 (24:31, 37:53, 52:73)

Body: Marinez 18, Takacs 15, Kiss M. 13, Balogh 8, Kozma 8, Kiss B. 6, Ersek 5, Oroszi 5, Habel 2 - Klečka 14, Štěpánek 13, Jurečka 12, Šiřina 12, Zránek 11, Švandrlík 9, Bratčenkov 9, Gniadek 8, Bukovjan 7, Bujnoch 5.

Rozhodčí: Boros, Kulcsár, Tóth.
TH: 12/7:10/8.
Trojky: 9:16.
Doskoky: 28:38.
Fauly: 13:16.