Výkon domácího výběru nebyl zrovna oslnivý, již v prvním setu nechali svého soka bodově odskočit. Naštěstí ale v pravý čas zabrali, svou roli sehrála i žlutá karta hostujícího Zity.

Ve druhé sadě rovněž Pražané začali dobře, šel jim vcelku servis a zkušený nahrávač Vít Rosembaum, který sezonu rozjížděl v Opavě, dobře rozdával míče. Jenomže špatná koncovka v jejich podání jim vzala naději. Opavský favorit zabral ve druhé polovině setu. Rybníček nekompromisním úderem získal domácím vedení 23:22, které bylo odrazovým můstkem k zisku druhého bodu.

Pražané ovšem zbraně nesložili a i ve třetí sadě kousali, utekli na rozdíl šestí bodů – 7:13 a Demarovy chlapce čekal pořádný kus práce. Nepříznivý výsledek se jim zvrátit nepodařilo a na diváky čekalo čtvrté dějství.

Na jeho začátku si vzal slovo Jakub Rybníček ze sedmi útoku, sám osobně pět zakončil a Opava vedla 8:1 a soubor z hlavního města byl na kolenou. Zbytek setu se dohrával jen z povinnosti a domácí si na své konto připsali povinné vítězství.

„Opava nehrála dobře, místo toho abychom vyhráli 3:0, tak odjíždíme domů s porážkou,“ smutnil trenér Prahy Zdeněk Pommer starší. „Rozhodly koncovky prvních dvou setů, které jsme domácím darovali,“ doplnil zkušený trenér.

„Zápas jsme zvládli, a to je důležité. Výkon nebyl dobrý, hráči chtěli, ale s přemírou snahy nám to nešlo,“ hodnotil utkání trenér Opavy Martin Demar.

VK Opava – ČZU Praha 3:1 (24, 22, –17, 10)
Rozhodčí: Vojtíšek, Duda. Diváci: 350.
VK Opava: Cerha, Rybníček, Piovarči, Chudík, Fila, Valaštek, libero Kovář – Kotrch, Rodek.
ČZU Praha: Rosembaum, Polóny, Sedlář, Golštajn, Frynta, Tóth, libero Pfeffer – Koubek, Zita, Pražák, Záveský.