Letošní sedmadvacáté narozeniny budou mít pro novopečeného asistenta áčka opavských basketbalistů Kryštofa Vlčka obzvlášť zajímavou příchuť. Oslaví je totiž ve středu 11. července, tedy během dne, který si fanoušci jeho klubu v kalendáři červeně zakroužkovali a dvakrát podtrhli.

Právě v tento den se totiž bude losovat složení základních skupin Ligy mistrů, kam Opava postoupila díky tomu, že v minulé sezoně dokráčela až do finále play-off Kooperativy NBL proti Nymburku. „Doufám, že z toho bude nějaký pěkný dárek,“ usmíval se Kryštof Vlček, jenž po uplynulém ročníku pověsil profesionální hráčskou kariéru na hřebík, a ujal se šance stát se asistentem trenéra Petra Czudka u opavského áčka.

Když se ho zeptáte, které soupeře by ve skupině uvítal, odpoví ve dvou rovinách.

„Záleží, jestli to je z klubového nebo hráčského pohledu. Pokud mám vzít hledisko klubu, tak i z ekonomických důvodů by pro nás byli lepší soupeři, kteří od nás nejsou zase až tak vzdálení. Z pohledu hráče, v mém případě tedy už toho bývalého, by ale byly basketbalově zajímavější vzdálenější destinace. Například řecké PAOK nebo AEK. Osobně by tak podle mého byl lepší nějaký zlatý střed. Polovina týmů by byla relativně kousek od nás a polovina ze vzdálenějších ale basketbalově zajímavějších končin,“ pokračoval Kryštof Vlček.

Ilustrační foto
Kylešovice: zvelebení sídliště má trvat čtyři roky

Připomeňme, že aktuálně jsou známa jména šestadvaceti účastníků základní fáze soutěže. Mezi nimi je mimochodem i opavský přemožitel z posledního finále Kooperativy NBL Nymburk. Z tříkolového kvalifikačního systému, v němž budou bojovat o postup i Pardubice, vzejde šestice mužstev, která půjde dále.

Seskupí se tak dvaatřicítka týmů, která bude po osmi rozdělena do čtyř základních skupin. S každým se přitom dané mužstvo utká dvakrát doma a venku. Čtyři nejlepší z každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů. Vítěz se může těšit na rovný milion eur.

Poslední sezonu Ligy mistrů opanovalo aténské AEK, jeden z celků, s nímž by Kryštof Vlček rád změřil síly: „Basketbal se u nás vnímá poklidně, je brán jako inteligentní sport. V Řecku je to však úplně něco jiného. Hraje se v bouřlivé atmosféře a pro hráče to musí být neskutečný zážitek. Bojím se však, že temperamentní řečtí příznivci by naší pořadatelské službě v Opavě mohli způsobit problémy. Nevím, kolik s nimi jezdí fanoušků, ale tipl bych si, že taková stovka určitě.“

Hokejbal ilustrační foto
Sanitrans slaví sedmý titul v řadě