Rodák z Ostravy musel v létě rychle přepnout. Jeho spoluhráči se stali během chvilky „podřízenými.“ Navíc vzhledem k povinnostem Petra Czudka u národního týmu prodělal Kryštof Vlček s opavským výběrem téměř celou letní přípravu.

„Bylo to pro mě nové, zcela jiné. Musím přiznat, že v úvodu sezony jsem byl trochu v napětí z toho, zda jsou kluci dobře připravení. Ale vstup nám vyšel,“ započal povídání Kryštof Vlček.

Kryštof Vlček - Ilustrační foto.„Pomohl nám i příznivý los. Bohužel pak nás dohnala zranění. Vysoká marodka se promítla jak do výsledků v domácí soutěži, tak v Lize mistrů. Být kompletní, máme lepší výsledky,“ míní sedmadvacetiletý trenér.

Opavě se v poslední době nedařilo podle předpokladů.

„Dalo se to očekávat, že přijde slabší období. Velmi důležité pro nás bylo vítězství nad Ostravou. Nyní máme reprezentační pauzu na to, abychom se dali dohromady,“ pokračuje Kryštof Vlček. Věří, že Slezané ještě neřekli poslední slovo ani v Lize mistrů.

„Když budeme kompletní, můžeme nějaké vítězství ještě urvat. Ale i kdyby se to nepodařilo, ostudu v této soutěži neděláme,“ podotkl ostravský rodák.

Během reprezentační přestávky povede tréninky právě Kryštof Vlček, neboť Petr Czudek bude mít povinnosti u národního týmu.

„Úkol je jasný, dát klukům pořádně zabrat, tak zní trenérovo zadání. Tým musí být dobře připravený na další část sezony,“ prozradil náplň reprezentační pauzy Kryštof Vlček a s úsměvem dodal: „Vím, že někteří budou brblat.“

Kryštof Vlček - Ilustrační foto.

Trenérské práci Kryštof Vlček propadl. „Zvykám si na roli trenéra, na hraní nemyslím,“ svěřuje se. K prostoru, který mu Petr Czudek dává, říká: „Dělal jsme letní přípravu, hlavně pak skautuji soupeře. Během zápasů je koučing hlavně na Čoudovi.“

Stejně jako hráči si Kryštof Vlček užívá i zápasy Ligy mistrů. „Je to jiný level. Navíc u nás v Opavě zastává člověk vícero funkcí,“ usmívá se sedmadvacetiletá pravá ruka Petra Czudka. Ze zápasů na něj udělal největší dojem ten s Nanterre a v Holonu.

Co se týká vlastního hraní, tak v tomto směru se realizuje v ligové rezervě. „Momentálně jsem zraněný, ale chci být fit na pohár, kdy béčko vyzve doma Novou huť,“ končí povídání Kryštof Vlček.