V prvním zápase Opava dominovala. „Holky kontrolovaly hru, domácí tým toho moc nepředvedl," řekl trenér Happy sportu David Šťastný. „Hráčky dostávaly speciální úkoly, jako například deset míčů neblokovat a snažit se je chytat v poli. Se vším se porvaly skvěle," usmíval se trenér.

Bílovec – Happy Sport Opava 0:3 (-19, -13, -9)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Sedláčková, Němcová, Š. Šťastná, Procházková, libero Válová

Kdo sledoval druhý zápas, nestačil se divit. Opava šla do hry v jiné sestavě a této to vůbec nešlo. „Druhá skvadra, která nastoupila, nějakým záhadným způsobem svou roli na palubovce nezvládla, bohužel nebyl to v jejich případě první zápas," povzdechl si opavský kouč.

„Nešel nám servis ani útok, Bílovec se chytil," pokračoval Šťastný. Hostující trenér nakonec sestavu po druhém setu vyměnil a Happy sport výsledek otočil ve svůj prospěch. „Budeme muset hrát obě utkání se základní šestkou a minimálně střídat," dodal.

V sobotu čeká na Opavu lídr soutěže z Nového Jičína, hrát se bude v tělocvičně Edvarda Beneše. „Věřím, že dorazí naší fanoušci. Chceme body, určitě uvidíme kvalitní volejbal, doufám," uzavřel David Šťastný. První sobotní utkání začíná v 10 druhé ve 14 hodin.

Bílovec – Happy Sport Opava 2:3 (16, 15, -23, -16, -14)
Opava: Dohnalová, Pavelková, Sedláčková, V. Šťastná, Adamčíková, Kotasová, libero Valová – Gratzová, Š. Šťastná, Němcová, Procházková