Opavská děvčata jela do Brna s cílem potrápit domácího favorita, to se jim povedlo. „Jelikož se hrálo ve velké hale, vsadili jsme na tvrdý servis, tato strategie se ukázala jako správná. Brno se nám podařilo zatlačit a úvodní dvě sady jsme vyhráli," poznamenal Pavel Jašek, vedoucí týmu a jeden z trenérů.

Třetí set se stal kořistí Jihomoravanek. „Nabyli jsme dojmu, že to půjde samo, a to byla chyba," přiznal Jašek. Čtvrté hrací období přineslo něco neskutečného. Brno vedlo 14:2 a 16:3, přesto mu to nestačilo.

„Vrátili jsme se k tvrdému servisu. Při podání Chalupové jsme uhráli osm bodů a to nás nakoplo, nakonec jsme výsledek otočili. Tohle je možné asi jen v ženském volejbalu, za dvacet let, co jsem u volejbalu, jsem něco obdobného nezažil," usmíval se Pavel Jašek.

Moravská Slavia Brno – SK P.E.M.A. Opava 1:3 (-22, – 20, 11, -23)
Opava: Halířová, Pokorná, Pilavková, Chalupová, Holystová, Vavrečková, libero Měchová – Jašková, Pavelková, Ochvatová

Do druhého zápasu šla Opava bez Halířové a první dva sety ovládla. „Opět jsme Brno zatlačili servisem. Ve třetím setu jsme se tahali do stavu 18:18, bohužel koncovka nám utekla a pak jsme se sesypali," pravil Jašek.

„Máme ale čtyři body, jsme ve hře o postup do finálové skupiny. V pátek a sobotu nás čeká dvojzápas roku s Břeclaví, chtěl bych tímto do haly pozvat co nejvíce diváků, budeme je potřebovat," uzavřel vedoucí týmu a trenér Pavel Jašek.

Moravská Slavia Brno – SK P.E.M.A. Opava 3:2 (-15, – 19, 21, 16, 7)
Opava: Jašková, Pokorná, Pilavková, Chalupová, Holystová, Vavrečková, libero Měchová – Pavelková, Ochvatová