Bučovice – Hlučín 3:0 (15, 22, 25)

Hlučín začal proti lídrovi soutěže až s příliš velkým respektem a brzy prohrával 7:2. „Báli jsme se hrát, navíc problémy nám dělal nízký strop v hale," začal hovořit o prvním duelu hrající kouč Slezanů Miroslav Kvapil.

Jeho týmu se podařilo srovnat na 13:13, bohužel to bylo v první sadě vše. Nedokázali najít recept na servis Dubše a Hrocha. Ve druhém hracím období šel výkon Hlučína nahoru. „Zlepšovali jsme se, ale pořád to ještě nebylo ono. Ve třetím setu jsme si udržovali jedno- až tříbodový náskok, v koncovce jsme vedli 21:18, jenomže opět jsme nedokázali najít recept na Dubšovo podání. Je vidět, že to má stále v ruce," dodal k prvnímu duelu Miroslav Kvapil.

Hlučín: Skoták, Balarin, Kuchař, Kvapil, Dihel, Boček, libero Mika – Kaprálek.

Bučovice – Hlučín 3:1 (18, 16, -20, 23)

Do druhého utkání vstoupil Hlučín v sestavě, kterou končil první zápas. V první sadě byl výsledek vyrovnaný. „Bohužel od stavu 17:17 jsme nedokázali opět zareagovat na domácí servis a tvrdě jsme za to zaplatili. Ve druhé sadě nás domácí spláchli," přiznal Miroslav Kvapil.

Třetí dějství bylo v podání hostů nejzdařilejší. „Po zlepšeném výkonu jsme šli do vedení 20:14, domácí dokonce museli střídat a brát si time. Nakonec jsme třetí set vyhráli," pousmál se trenér. Slibně měl Hlučín rozehranou i čtvrtou sadu. V ní vedl 19:14 a 22:18. Pak na palubovku přišel Dubš a bylo zle.

Domácí drama zažehnali a i druhé utkání dotáhli do vítězného konce. „I přes dvě porážky musím kluky pochválit. Měli jsme v zápase dobré momenty," dodal Miroslav Kvapil.

Hlučín: Kvapil, Balarin, Kaprálek, Skoták, Kuchař, Boček, libero Mika – Dihel